JAK WYBRAĆ MASZYNĘ DO CZYSZCZENIA LASEROWEGO?

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Jak wybrać maszynę do czyszczenia laserowego?

 
    Tradycyjny przemysł czyszczenia laserowego ma różnorodne metody czyszczenia, głównie przy użyciu środków chemicznych i mechanicznych metod czyszczenia. Przy rosnącej świadomości ludzi w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, problemem, który musimy rozważyć, jest znalezienie metody czyszczenia, która jest czystsza i nie uszkadza podłoża. Czyszczenie laserowe ma cechy bezdotykowego, bez efektu termicznego i nadaje się do czyszczenia przedmiotów z różnych materiałów i jest uważane za najbardziej niezawodne i skuteczne rozwiązanie.
    Sprzęt do czyszczenia laserowego to nowa generacja zaawansowanych technologicznie produktów do czyszczenia powierzchni. Łatwy w instalacji, obsłudze i automatyzacji. Czyszczenie laserowe ma szeroki zakres i może usunąć żywicę, olej, plamę, brud, rdzę, warstwę, powłokę i farbę z powierzchni przedmiotów.
Czyszczenie laserowe dzieli się na ciągłe czyszczenie laserowe i czyszczenie laserowe pulsacyjne.
    Ciągłe czyszczenie laserowe ma zalety dużej mocy i dużej szybkości czyszczenia, ale w pewnym stopniu uszkodzi podłoże. Nadaje się do czyszczenia olejów, rdzy, zabrudzeń lakierniczych itp. z powierzchni surowców.
    Pulsacyjne czyszczenie laserowe ma tę zaletę, że nie uszkadza powierzchni podłoża i kontroluje energię świetlną. Nadaje się do czyszczenia form i precyzyjnych elementów elektronicznych

Pinterest

Comments

No posts found

Write a review