Jak wybrać router do obróbki drewna CNC ?

27/03/2022
by Dariusz Babicki

Jak wybrać router do obróbki drewna CNC ?

  • Wybór rodzaju przetwarzania

Biorąc pod uwagę takie czynniki jak technologia obróbki, materiał płyty, cena itp. należy dobrać centrum obróbcze do wybranego przedmiotu obróbki. Na przykład technologia przetwarzania jest skomplikowana i wymaga frezowania ze śledzeniem krawędzi, obróbki kieszeni, wykrawania itp., Możesz wybrać z automatyczną wymianą narzędzi i wierceniem rzędów, Centrum obróbcze o wysokiej precyzji;

Niezbędne jest wykonanie obróbki pionowej, bocznej i rowkowej dla małych lub specjalnych kształtów części. Możesz wybrać centrum obróbkowe do wiercenia CNC, które może wykonywać adsorpcję punkt-punkt i ma ruchomy blok adsorpcyjny;

Podczas obróbki skomplikowanych zakrzywionych powierzchni, takich jak poręcze schodowe, wirniki, wyroby rękodzielnicze itp., możesz wybrać pięcioosiowe centrum obróbcze;

Gdy gabaryty obrabianego elementu są większe, można wybrać portalowe centrum obróbcze.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

  • Wybór dokładności

Dokładność obrabiarki ma istotny wpływ na jakość obróbki, a ogólna tolerancja dokładności obróbki mieści się w granicach 20 jedwabi.

Główne czynniki wpływające na dokładność są następujące:

1. Dokładność samej obrabiarki

Sztywność obrabiarki decyduje o stabilności łoża obrabiarki, natomiast proces obróbki obrabiarki decyduje o dokładności samej obrabiarki.  Mali producenci stosują ręczne szlifowanie obrabiarek, w tym stołów z prowadnicami i stałych otworów w stojaku. Ze względu na wpływ czynników ludzkich błąd będzie duży;  Profesjonalni producenci CNC przejdą przez frezowanie dużego bramowego routera CNC do drewna, zanim łóżko wejdzie do warsztatu. Stół prowadnicy i powierzchnia regału są w całości wiercone CNC, aby uniknąć błędów spowodowanych ręczną obróbką, a łoże zostanie również poddane obróbce cieplnej i wyżarzaniu. , Naturalne starzenie i obróbka wibracyjna w celu wyeliminowania naprężeń i zapewnienia sztywności obrabiarki.

2. Precyzja kolejowa

Prowadnice liniowe można podzielić na trzy typy: rolkowe prowadnice liniowe, cylindryczne prowadnice liniowe i kulkowe prowadnice liniowe. Pierwsze dwa są szybsze i mają mniejszą celność, podczas gdy drugie są wolniejsze i mają większą celność. Generalnie, samosmarujące i bezobsługowe prowadnice są wybierane w celu zapewnienia dokładności.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

3. Dokładność śruby pociągowej

Śruba kulowa jest najczęściej stosowanym elementem transmisyjnym w obrabiarkach i maszynach precyzyjnych. Jego główną funkcją jest przekształcanie ruchu obrotowego w ruch liniowy lub przekształcanie momentu obrotowego w osiową siłę powtarzalną i ma zarówno wysoką precyzję, odwracalność, jak i wysoką wydajność.

4. Dokładność montażu

Profesjonalni producenci CNC przejdą potrójne kontrole podczas montażu obrabiarek w celu udoskonalenia procedur kontroli w celu zapewnienia dokładności obrabiarek:

1) Wykrywanie geometrycznej dokładności prostoliniowości i równoległości:

Detekcja dokładności położenia pionowości osi trzech osi może wykryć pionowość osi x/osi, aby zapewnić zminimalizowanie błędu przekątnej obrabianego obiektu. Jednocześnie wykrywa prostopadłość osi Y/Z, x/Z oraz równoległość osi głównej i osi z, aby zapewnić, że powierzchnia obiektu na płaszczyźnie frezowania jest płaska.

2) Inspekcja całej maszyny za pomocą ballbar i interferometru laserowego: kompleksowa kontrola, symulacja pracy obrabiarki i dalsze zapewnienie stanu obrabiarki.

  • Dobór parametrów

Przy wyborze centrum obróbkowego pierwszymi parametrami, do których należy się odnieść, są efektywny zakres skoku i wielkość obróbki. Ten parametr należy dobrać zgodnie z rzeczywistym rozmiarem obróbki płyty.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

Rozmiar stołu: Jest to główny parametr centrum obróbczego, który zależy głównie od wielkości obrysu i sposobu mocowania obrabianych elementów. Wybierz stół warsztatowy, który jest nieco większy niż obrabiana płyta, aby zapewnić miejsce na zamocowanie płyty lub instalację osprzętu; należy również wziąć pod uwagę nośność stołu warsztatowego. Jeśli nośność jest niewystarczająca, rozważ zwiększenie rozmiaru stołu roboczego, aby zwiększyć nośność. Obecnie wielu producentów centrów obróbczych CNC będzie wykorzystywało podciśnieniowe stoły ssące do pochłaniania obrabianych przedmiotów poprzez podciśnienie oraz rezerwy szczelin do mocowania, aby obrabiane przedmioty można było mocniej mocować i dokładniej obrabiać. Najbardziej podstawowe osie współrzędnych to x, r i Z, i istnieje odpowiednia proporcjonalna zależność między skokiem a rozmiarem stołu roboczego. Rozmiar stołu w zasadzie określa wielkość przestrzeni przetwarzania.

Dokładność ruchu i sztywność strukturalna elementów wrzeciona są ważnymi czynnikami decydującymi o jakości obróbki i wydajności cięcia. Różne obrabiarki o tej samej specyfikacji mogą mieć dużą różnicę w mocy silnika.

  • Wybór wrzeciona

W przemyśle drzewnym wrzeciona dzieli się na ogół na chłodzone powietrzem, chłodzone wodą i samochłodzące.  Wrzeciono chłodzone wodą ma dobry efekt chłodzenia, ale konserwacja jest skomplikowana. Zwykle wymagana jest czysta woda. W przypadku długotrwałego użytkowania wytworzona zgorzelina spowoduje korozję wewnętrznych łączników rur wrzeciona.  Wrzeciono chłodzone powietrzem jest łatwe w utrzymaniu i obsłudze, a efekt chłodzenia nie jest tak dobry jak chłodzenie wodą. Dla różnych materiałów klienci mogą wybrać różne moce. Na przykład podczas obróbki zwykłych płyt akrylowych stosuje się wrzeciono poniżej 3.OKW, a amplituda drgań wrzeciona o małej mocy jest stabilna, aby zapewnić gładką powierzchnię obrabianego materiału, a efekt jest lepszy; w przypadku drzwi z litego drewna itp. można zastosować moc powyżej 9,0 RW, przy dużej sile cięcia i wydajności obróbki.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

  • Wybór automatycznego zmieniacza narzędzi (ATC) i pojemności magazynu narzędzi

System automatycznej wymiany narzędzi jest ważną częścią obrabiarek CNC. Przenosi głównie narzędzia potrzebne do obróbki z magazynu narzędzi do uchwytu narzędziowego wrzeciona. Konstrukcja magazynu narzędzi oraz sposób pracy wymiany narzędzi będą miały wpływ na efektywność wymiany narzędzi w obrabiarce. Magazyny narzędzi powszechnie stosowane w centrach obróbczych to magazyny rzędowe, kapeluszowe i tarczowe. Te trzy typy magazynów narzędziowych typu kapeluszowego charakteryzują się dużą szybkością wymiany narzędzi. , pozycja narzędzia jest dokładna; prędkość tradycyjnego magazynu narzędzi typu rzędowego jest niska, a narzędzie wymaga ponownej kalibracji po wymianie narzędzia.

Pinterest

Comments

No posts found

Write a review