Sprawdzenie plotera laserowego CO2

31/03/2022
by Dariusz Babicki

Jak określić wydajność maszyn laserowych CO2

 

 Ostatnio wielu znajomych narzekało, że zakupione przez nich maszyny laserowe nie spełniają ich wymagań. Jak więc zidentyfikować dobre maszyny laserowe lub jak porównać wydajność różnych maszyn laserowych?

Na jakim aspekcie powinniśmy się skupić przy zakupie maszyn laserowych?
1. Twoje własne żądanie
Kupując maszynę laserową, bez względu na to, czy jest nowa czy używana, najważniejszym standardem wyboru jest to, czy może spełnić twoje własne potrzeby, na przykład, duża moc, duża prędkość, może przeciąć sklejkę 20 mm.
2. Rura laserowa
Tuba laserowa jest jednym z najważniejszych i podstawowych akcesoriów maszyn laserowych,
W przypadku nowej maszyny marka jest głównym punktem, na który należy zwrócić uwagę, maszyny laserowe  często używają tuby RECI, YONGLI i EFR, wszystkie produkowane przez znanych profesjonalnych producentów. Jeśli kupisz starą maszynę, sprawdź kolor wiązki i wydajność cięcia z laserem o pełnej mocy, który pomaga poznać jego żywotność, żywotność tuby lasera CO2 wynosi zwykle 10000 godzin, gwarancja wynosi dziesięć miesięcy.
Metoda testowania:  sprawdż kolor wiązki w tubie laserowej, jeśli jest jasnofioletowa tuba laserowa tzn. że  jest dobra; jeśli pojawią się białe lub inne kolory, co oznacza, że rura laserowa wymaga zmiany. Inną metodą jest to, że uruchamiając rurę laserową z pełną mocą, obserwuj efekt cięcia,  musisz wiedzieć, co może zrobić z rura laserowa przy pełnej mocy, na przykład przetnie płytę akrylowej 12 mm, jeśli nie, rura laserowa wymaga wymiany .
3. Soczewka ogniskowa i reflektory
Soczewka ogniskowa i reflektory, dwa elementy bezpośrednio związane z wydajnością cięcia laserowego. Ponieważ jest to materiał eksploatacyjny, więc powinniśmy zobaczyć, czy lustro jest zanieczyszczone lub porysowane, zwłaszcza lustro ogniskujące, ponieważ jest zainstalowane w głowicy laserowej, więc nie zapomnij sprawdzić. Ponadto bardzo ważna jest również marka luster. Skuteczność odbijania i ogniskowania jest lepsza, a ich odporność na zużycie jest lepsze.
4. System transmisji
Najprostsza metoda polega na tym, że zapytaj o najwyższą prędkość biegu jałowego urządzenia laserowego, zwykle około 10000 mm/min. Innym środkiem testowym jest sprawienie, aby maszyna pracowała na najwyższych obrotach na biegu jałowym, nasłuchując, czy nie słychać hałasu,  jeśli tak, sprawdź szynę i pasek.
5. Zasilanie lasera
Zasilanie lasera o wysokim napięciu do tuby laserowej. Metoda testowania to 100% mocy lasera, sprawdź, czy rura lasera może osiągnąć moc znamionową, ale najpierw musimy upewnić się, że rura lasera jest dobra.
6. Karta i panel obwodu i sterowania
Sprawdź, czy przewody się nie starzeją, zjawisko zwarcia i wycieku, a następnie czy są czyste.

Pinterest

Comments

No posts found

Write a review