Sprawdzenie plotera laserowego CO2

31/03/2022
by Dariusz Babicki

Jak określić wydajność maszyn laserowych CO2

 

 Ostatnio wielu znajomych narzekało, że zakupione przez nich maszyny laserowe nie spełniają ich wymagań. Jak więc zidentyfikować dobre maszyny laserowe lub jak porównać wydajność różnych maszyn laserowych?

Na jakim aspekcie powinniśmy się skupić przy zakupie maszyn laserowych?
1. Twoje własne żądanie
Kupując maszynę laserową, bez względu na to, czy jest nowa czy używana, najważniejszym standardem wyboru jest to, czy może spełnić twoje własne potrzeby, na przykład, duża moc, duża prędkość, może przeciąć sklejkę 20 mm.
2. Rura laserowa
Tuba laserowa jest jednym z najważniejszych i podstawowych akcesoriów maszyn laserowych,
W przypadku nowej maszyny marka jest głównym punktem, na który należy zwrócić uwagę, maszyny laserowe  często używają tuby RECI, YONGLI i EFR, wszystkie produkowane przez znanych profesjonalnych producentów. Jeśli kupisz starą maszynę, sprawdź kolor wiązki i wydajność cięcia z laserem o pełnej mocy, który pomaga poznać jego żywotność, żywotność tuby lasera CO2 wynosi zwykle 10000 godzin, gwarancja wynosi dziesięć miesięcy.
Metoda testowania:  sprawdż kolor wiązki w tubie laserowej, jeśli jest jasnofioletowa tuba laserowa tzn. że  jest dobra; jeśli pojawią się białe lub inne kolory, co oznacza, że rura laserowa wymaga zmiany. Inną metodą jest to, że uruchamiając rurę laserową z pełną mocą, obserwuj efekt cięcia,  musisz wiedzieć, co może zrobić z rura laserowa przy pełnej mocy, na przykład przetnie płytę akrylowej 12 mm, jeśli nie, rura laserowa wymaga wymiany .
3. Soczewka ogniskowa i reflektory
Soczewka ogniskowa i reflektory, dwa elementy bezpośrednio związane z wydajnością cięcia laserowego. Ponieważ jest to materiał eksploatacyjny, więc powinniśmy zobaczyć, czy lustro jest zanieczyszczone lub porysowane, zwłaszcza lustro ogniskujące, ponieważ jest zainstalowane w głowicy laserowej, więc nie zapomnij sprawdzić. Ponadto bardzo ważna jest również marka luster. Skuteczność odbijania i ogniskowania jest lepsza, a ich odporność na zużycie jest lepsze.
4. System transmisji
Najprostsza metoda polega na tym, że zapytaj o najwyższą prędkość biegu jałowego urządzenia laserowego, zwykle około 10000 mm/min. Innym środkiem testowym jest sprawienie, aby maszyna pracowała na najwyższych obrotach na biegu jałowym, nasłuchując, czy nie słychać hałasu,  jeśli tak, sprawdź szynę i pasek.
5. Zasilanie lasera
Zasilanie lasera o wysokim napięciu do tuby laserowej. Metoda testowania to 100% mocy lasera, sprawdź, czy rura lasera może osiągnąć moc znamionową, ale najpierw musimy upewnić się, że rura lasera jest dobra.
6. Karta i panel obwodu i sterowania
Sprawdź, czy przewody się nie starzeją, zjawisko zwarcia i wycieku, a następnie czy są czyste.

Jak wybrać router do obróbki drewna CNC ?

27/03/2022
by Dariusz Babicki

Jak wybrać router do obróbki drewna CNC ?

  • Wybór rodzaju przetwarzania

Biorąc pod uwagę takie czynniki jak technologia obróbki, materiał płyty, cena itp. należy dobrać centrum obróbcze do wybranego przedmiotu obróbki. Na przykład technologia przetwarzania jest skomplikowana i wymaga frezowania ze śledzeniem krawędzi, obróbki kieszeni, wykrawania itp., Możesz wybrać z automatyczną wymianą narzędzi i wierceniem rzędów, Centrum obróbcze o wysokiej precyzji;

Niezbędne jest wykonanie obróbki pionowej, bocznej i rowkowej dla małych lub specjalnych kształtów części. Możesz wybrać centrum obróbkowe do wiercenia CNC, które może wykonywać adsorpcję punkt-punkt i ma ruchomy blok adsorpcyjny;

Podczas obróbki skomplikowanych zakrzywionych powierzchni, takich jak poręcze schodowe, wirniki, wyroby rękodzielnicze itp., możesz wybrać pięcioosiowe centrum obróbcze;

Gdy gabaryty obrabianego elementu są większe, można wybrać portalowe centrum obróbcze.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

  • Wybór dokładności

Dokładność obrabiarki ma istotny wpływ na jakość obróbki, a ogólna tolerancja dokładności obróbki mieści się w granicach 20 jedwabi.

Główne czynniki wpływające na dokładność są następujące:

1. Dokładność samej obrabiarki

Sztywność obrabiarki decyduje o stabilności łoża obrabiarki, natomiast proces obróbki obrabiarki decyduje o dokładności samej obrabiarki.  Mali producenci stosują ręczne szlifowanie obrabiarek, w tym stołów z prowadnicami i stałych otworów w stojaku. Ze względu na wpływ czynników ludzkich błąd będzie duży;  Profesjonalni producenci CNC przejdą przez frezowanie dużego bramowego routera CNC do drewna, zanim łóżko wejdzie do warsztatu. Stół prowadnicy i powierzchnia regału są w całości wiercone CNC, aby uniknąć błędów spowodowanych ręczną obróbką, a łoże zostanie również poddane obróbce cieplnej i wyżarzaniu. , Naturalne starzenie i obróbka wibracyjna w celu wyeliminowania naprężeń i zapewnienia sztywności obrabiarki.

2. Precyzja kolejowa

Prowadnice liniowe można podzielić na trzy typy: rolkowe prowadnice liniowe, cylindryczne prowadnice liniowe i kulkowe prowadnice liniowe. Pierwsze dwa są szybsze i mają mniejszą celność, podczas gdy drugie są wolniejsze i mają większą celność. Generalnie, samosmarujące i bezobsługowe prowadnice są wybierane w celu zapewnienia dokładności.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

3. Dokładność śruby pociągowej

Śruba kulowa jest najczęściej stosowanym elementem transmisyjnym w obrabiarkach i maszynach precyzyjnych. Jego główną funkcją jest przekształcanie ruchu obrotowego w ruch liniowy lub przekształcanie momentu obrotowego w osiową siłę powtarzalną i ma zarówno wysoką precyzję, odwracalność, jak i wysoką wydajność.

4. Dokładność montażu

Profesjonalni producenci CNC przejdą potrójne kontrole podczas montażu obrabiarek w celu udoskonalenia procedur kontroli w celu zapewnienia dokładności obrabiarek:

1) Wykrywanie geometrycznej dokładności prostoliniowości i równoległości:

Detekcja dokładności położenia pionowości osi trzech osi może wykryć pionowość osi x/osi, aby zapewnić zminimalizowanie błędu przekątnej obrabianego obiektu. Jednocześnie wykrywa prostopadłość osi Y/Z, x/Z oraz równoległość osi głównej i osi z, aby zapewnić, że powierzchnia obiektu na płaszczyźnie frezowania jest płaska.

2) Inspekcja całej maszyny za pomocą ballbar i interferometru laserowego: kompleksowa kontrola, symulacja pracy obrabiarki i dalsze zapewnienie stanu obrabiarki.

  • Dobór parametrów

Przy wyborze centrum obróbkowego pierwszymi parametrami, do których należy się odnieść, są efektywny zakres skoku i wielkość obróbki. Ten parametr należy dobrać zgodnie z rzeczywistym rozmiarem obróbki płyty.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

Rozmiar stołu: Jest to główny parametr centrum obróbczego, który zależy głównie od wielkości obrysu i sposobu mocowania obrabianych elementów. Wybierz stół warsztatowy, który jest nieco większy niż obrabiana płyta, aby zapewnić miejsce na zamocowanie płyty lub instalację osprzętu; należy również wziąć pod uwagę nośność stołu warsztatowego. Jeśli nośność jest niewystarczająca, rozważ zwiększenie rozmiaru stołu roboczego, aby zwiększyć nośność. Obecnie wielu producentów centrów obróbczych CNC będzie wykorzystywało podciśnieniowe stoły ssące do pochłaniania obrabianych przedmiotów poprzez podciśnienie oraz rezerwy szczelin do mocowania, aby obrabiane przedmioty można było mocniej mocować i dokładniej obrabiać. Najbardziej podstawowe osie współrzędnych to x, r i Z, i istnieje odpowiednia proporcjonalna zależność między skokiem a rozmiarem stołu roboczego. Rozmiar stołu w zasadzie określa wielkość przestrzeni przetwarzania.

Dokładność ruchu i sztywność strukturalna elementów wrzeciona są ważnymi czynnikami decydującymi o jakości obróbki i wydajności cięcia. Różne obrabiarki o tej samej specyfikacji mogą mieć dużą różnicę w mocy silnika.

  • Wybór wrzeciona

W przemyśle drzewnym wrzeciona dzieli się na ogół na chłodzone powietrzem, chłodzone wodą i samochłodzące.  Wrzeciono chłodzone wodą ma dobry efekt chłodzenia, ale konserwacja jest skomplikowana. Zwykle wymagana jest czysta woda. W przypadku długotrwałego użytkowania wytworzona zgorzelina spowoduje korozję wewnętrznych łączników rur wrzeciona.  Wrzeciono chłodzone powietrzem jest łatwe w utrzymaniu i obsłudze, a efekt chłodzenia nie jest tak dobry jak chłodzenie wodą. Dla różnych materiałów klienci mogą wybrać różne moce. Na przykład podczas obróbki zwykłych płyt akrylowych stosuje się wrzeciono poniżej 3.OKW, a amplituda drgań wrzeciona o małej mocy jest stabilna, aby zapewnić gładką powierzchnię obrabianego materiału, a efekt jest lepszy; w przypadku drzwi z litego drewna itp. można zastosować moc powyżej 9,0 RW, przy dużej sile cięcia i wydajności obróbki.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

  • Wybór automatycznego zmieniacza narzędzi (ATC) i pojemności magazynu narzędzi

System automatycznej wymiany narzędzi jest ważną częścią obrabiarek CNC. Przenosi głównie narzędzia potrzebne do obróbki z magazynu narzędzi do uchwytu narzędziowego wrzeciona. Konstrukcja magazynu narzędzi oraz sposób pracy wymiany narzędzi będą miały wpływ na efektywność wymiany narzędzi w obrabiarce. Magazyny narzędzi powszechnie stosowane w centrach obróbczych to magazyny rzędowe, kapeluszowe i tarczowe. Te trzy typy magazynów narzędziowych typu kapeluszowego charakteryzują się dużą szybkością wymiany narzędzi. , pozycja narzędzia jest dokładna; prędkość tradycyjnego magazynu narzędzi typu rzędowego jest niska, a narzędzie wymaga ponownej kalibracji po wymianie narzędzia.

Przemysłowe roboty do spawania laserem światłowodowym w produkcji samochodów

25/03/2022
by Dariusz Babicki

Roboty do spawania laserem światłowodowym są szeroko stosowane w przemyśle metalowym. Jako zautomatyzowany sprzęt produkcyjny w nowej erze, roboty do spawania laserem światłowodowym stopniowo mają zalety wysokiej wydajności produkcji, wysokiej dokładności, wysokiej wytrzymałości spawania, małych deformacji przedmiotu obrabianego i wąskich szczelin spawalniczych. Zamiast ręcznego spawania. Co może zrobić ramię robota do spawania laserem światłowodowym? 


1. Funkcja kołysania: praca spawalnicza to trójwymiarowa, dookólna praca kołysania, ustawiająca wewnętrzną regulowaną częstotliwość kołysania, amplitudę kołysania, typ kołysania i inne parametry dla lepszych operacji spawania.

2. Funkcja czujnika spawania: wyposażona w czujnik spawania, wykrywanie punktu początkowego, funkcję czujnika śledzenia szwu spawalniczego.

3. Funkcja antykolizyjna palnika spawalniczego: Gdy głowica spawalnicza otrzyma nienormalny opór, robot przestanie działać, aby uniknąć niepotrzebnych strat spowodowanych ciągłą pracą.

4. Funkcja korekcji uchwytu spawalniczego: Po zderzeniu głowicy spawalniczej z przedmiotem obrabianym można ją skorygować i zresetować za pomocą prostych operacji.

5. Funkcja styku lepkiego drutu spawalniczego: po zakończeniu spawania, gdy drut spawalniczy i głowica palnika spawalniczego są ze sobą sklejone, światło można ponownie zwolnić, aby uwolnić lepki drut, bez konieczności ręcznego przecinania drutu spawalniczego.

6. Funkcja ponownego uruchomienia po przerwaniu łuku: Gdy podczas spawania wystąpi przerwanie łuku, robot powróci do ponownego rozpoczęcia spawania łukowego zgodnie z określoną wielkością nakładania się, bez konieczności ręcznego spawania naprawczego. 

Wykorzystanie robotów do spawania laserem światłowodowym stało się trendem w produkcji samochodów. Zastosowanie spawania laserowego w produkcji samochodów może nie tylko zmniejszyć wagę karoserii i poprawić dokładność montażu karoserii, ale także znacznie wzmocnić wytrzymałość karoserii. Zapewnij mu większe bezpieczeństwo. Oto wprowadzenie do zastosowania robotów do spawania laserem światłowodowym w produkcji samochodów.

Co to jest spawarka laserowa

22/03/2022
by Dariusz Babicki

Co to jest spawarka laserowa?

Spawarki laserowe są przystosowane do laserowego spawania materiałów. W zależności od metody pracy można ją często podzielić na zgrzewarkę laserową (ręczne urządzenie do spawania laserowego), automatyczną zgrzewarkę laserową, zgrzewarkę laserową do biżuterii, zgrzewarkę laserową punktową, a także zgrzewarkę laserową z transmisją światłowodową, zgrzewarkę z lustrem wibracyjnym , ręczna spawarka i inne specjalne urządzenia do spawania laserowego, w tym spawarka czujnikowa, sprzęt do spawania laserowego blach ze stali krzemowej, sprzęt do spawania laserowego klawiatury. Mogą być spawane grafiki to: punkty, linie, okręgi, kwadraty lub dowolna płaska grafika rysowana przez oprogramowanie.

 

Spawarka laserowa o wysokim stopniu automatyzacji i prostym procesie zgrzewania. Bezkontaktowa metoda działania, aby spełnić wymagania czystej ochrony środowiska. Użycie spawarki laserowej do obróbki przedmiotu obrabianego może poprawić wydajność. Gotowy przedmiot ma piękny wygląd, mały szew spawalniczy, dużą głębokość spawania i wysoką jakość spawania. Spawarka laserowa jest szeroko stosowana w obróbce protez dentystycznych, spawaniu klawiatury, spawaniu blach ze stali krzemowej, spawaniu czujników, spawaniu pokryw uszczelek akumulatora itp. Jednak koszt spawarki laserowej jest stosunkowo wysoki, a wymagania dotyczące precyzji montażu przedmiotu obrabianego są również stosunkowo wysokie i istnieją ograniczenia w tych aspektach.

 

Jak działa spawarka laserowa?

Spawanie laserowe wykorzystuje wysokoenergetyczne impulsy laserowe do lokalnego podgrzewania materiału na niewielkim obszarze. Energia promieniowania laserowego dyfunduje do materiału poprzez przewodzenie ciepła, a materiał topi się, tworząc określoną stopioną sadzawkę. Jest to nowy rodzaj metody spawania, głównie do spawania materiałów cienkościennych i części precyzyjnych. Może realizować zgrzewanie punktowe, zgrzewanie doczołowe, zgrzewanie ściegowe, zgrzewanie uszczelniające itp., Z wysokim współczynnikiem kształtu, małą szerokością spoiny i małą strefą wpływu ciepła. Małe odkształcenie, szybka prędkość spawania, gładki i piękny szew spawalniczy, brak konieczności obsługi lub prostej obróbki po spawaniu, wysoka jakość szwu spawalniczego, brak porowatości, precyzyjna kontrola, mała plamka ostrości, wysoka dokładność pozycjonowania, łatwa do zrealizowania automatyzacja.

 

Zasada działania spawarki laserowej: spawanie laserowe może być realizowane za pomocą ciągłej lub impulsowej wiązki laserowej. Zasadę spawania laserowego można podzielić na spawanie z przewodzeniem ciepła i spawanie laserowe z głębokim wtopieniem. Gęstość mocy jest mniejsza niż 104~105 W/cm2 dla spawania kondukcyjnego. W tym czasie głębokość penetracji jest płytka, a prędkość spawania jest niska; gdy gęstość mocy jest większa niż 105~107 W/cm2, metalowa powierzchnia jest zagłębiana w „otwory” pod wpływem ciepła, tworząc spawanie z głębokim wtopieniem. Cechuje się dużą szybkością spawania i dużym współczynnikiem kształtu.

Zasada spawania laserowego z przewodnictwem cieplnym polega na tym, że promieniowanie laserowe nagrzewa obrabianą powierzchnię, a ciepło powierzchniowe dyfunduje do wnętrza poprzez przewodnictwo cieplne. Kontrolując szerokość impulsu laserowego, energię, moc szczytową i częstotliwość powtarzania oraz inne parametry lasera, obrabiany przedmiot jest topiony w celu utworzenia określonego jeziorka stopionego materiału.

Spawarka laserowa stosowana do zgrzewania kół zębatych i metalurgicznego zgrzewania blach obejmuje głównie laserowe zgrzewanie wgłębne.

Spawanie laserowe z głębokim wtopieniem zwykle wykorzystuje ciągłe wiązki laserowe do zakończenia łączenia materiałów. Fizyczny proces metalurgiczny jest bardzo podobny do spawania wiązką elektronów, to znaczy, że mechanizm konwersji energii jest realizowany przez strukturę „dziurki od klucza”.

Pod wpływem napromieniowania laserem o wystarczająco dużej gęstości mocy materiał odparuje i utworzy małe dziury. Ta wypełniona parą dziura jest jak czarne ciało, pochłaniając prawie całą energię padającej wiązki. Temperatura równowagi we wnęce sięga około 2500 0C. Ciepło jest przenoszone z zewnętrznej ściany wnęki wysokotemperaturowej w celu stopienia metalu otaczającego wnękę.

Mały otwór wypełniony jest parą o wysokiej temperaturze generowaną przez ciągłe odparowywanie materiału ściany pod napromieniowaniem wiązki światła. Cztery ściany małego otworu są otoczone stopionym metalem, a ciekły metal jest otoczony materiałami stałymi (a w większości konwencjonalnych procesów spawania i spawania przewodowego laserowego energia najpierw jest osadzana na powierzchni przedmiotu obrabianego, a następnie transportowana do wewnątrz przez transfer).

Przepływ cieczy poza ściankę otworu i napięcie powierzchniowe warstwy ścianki są utrzymywane w dynamicznej równowadze z ciągle wytwarzanym ciśnieniem pary we wnęce. Wiązka światła w sposób ciągły wpada do małego otworu, a materiał na zewnątrz małego otworu nieustannie przepływa. Gdy wiązka się porusza, mały otwór jest zawsze w stałym stanie przepływu.

To znaczy, że mały otwór i stopiony metal otaczający ścianę otworu poruszają się do przodu z prędkością wiodącej wiązki światła. Roztopiony metal wypełnia szczelinę pozostawioną przez mały otwór i skrapla się, tworząc spoinę.

A powyższy proces przebiega bardzo szybko, więc prędkość spawania może z łatwością osiągnąć kilka metrów na minutę.

 

 

quality,q_75

 

 

Różne rodzaje spawania laserowego

Pamiętasz spawanie przewodowe i spawanie dziurek od klucza? – Są to rodzaje spawania laserowego  , które możesz wykonać, aby wykonać potrzebne spawanie i cięcie.

◮Spawanie dziurki od klucza

Proces ten polega na nagrzaniu obrabianego przedmiotu lub metalu w taki sposób, że następuje odparowanie powierzchni styku.

W ten sposób tworzy się dziurkę od klucza, która ma stan podobny do plazmy z temperaturami przekraczającymi 10 000 kelwinów.

Spawanie dziurki od klucza można wykonać, korzystając z laserów o dużej mocy, których moc przekracza 105 W na mm2.

◮Spawanie ograniczone przewodnictwem  

Spawanie przewodowe to procedura polegająca na podgrzaniu metalu tuż powyżej jego temperatury topnienia. W przeciwieństwie do spawania dziurki od klucza, powierzchnia styku nie jest potrzebna do odparowania.

Wyniki spawania z ograniczonym przewodnictwem będą mieścić się w zakresie od średniej do umiarkowanej wytrzymałości spoiny. Kluczową zaletą tego typu spawania jest gładkość i estetyka końcowego spoiny.

 

Jak wybrać odpowiednią spawarkę laserową?

Należy wziąć pod uwagę następujące kluczowe elementy.

1. Charakterystyka optyczna: rozmiar plamki (średnica pręta laserowego, średnica i typ włókna, parametry głowicy wyjściowej), wysokość płaszczyzny ogniskowej, głębia ostrości, położenie plamki, kąt padania plamki.

2. Charakterystyka sterowania: tryb sterowania ze sprzężeniem zwrotnym, wybór przebiegu mocy. Właściwości optyczne spawarki laserowej można określić w momencie sprawdzania, użytkownik może intuicyjnie ocenić efekt spawania, gdy produkt jest po raz pierwszy próba, tutaj nie jest już powtarzana, skupienie się na charakterystyce sterowania laserem wpływa na spójność spawania laserowego.

Spawarki laserowe aktualnie dostępne na rynku pod względem charakterystyki sterowania dzielą się głównie na dwie kategorie: ujemne sprzężenie zwrotne prądu oraz ujemne sprzężenie zwrotne mocy lasera.

Ujemne sprzężenie zwrotne prądu to kontrola prądu lampy ksenonowej pompy laserowej, dzięki czemu prąd lampy ksenonowej za każdym razem utrzymuje stałą metodę sterowania. Jednak moc wyjściowa lasera nie jest liniowo proporcjonalna do prądu pompowanej lampy ksenonowej, a ponieważ pompowana lampa ksenonowa jest używana przez dłuższy czas, wydajność konwersji elektrooptycznej znacznie spada, co zmniejszy wyjściową energię lasera a tym samym wpływają na spójność wyników spawania. Płeć.

Negatywne sprzężenie zwrotne mocy lasera to metoda sterowania, która dodaje fotodetektor do wyjścia wnęki lasera w celu kontrolowania prądu pompy lampy ksenonowej poprzez porównanie wykrytej mocy lasera z pożądaną mocą lasera.

Negatywne sprzężenie zwrotne mocy lasera jest podzielone na ujemne sprzężenie zwrotne w czasie rzeczywistym i ujemne sprzężenie zwrotne nie w czasie rzeczywistym. Negatywne sprzężenie zwrotne w czasie rzeczywistym to metoda sterowania, która porównuje wykrytą moc lasera z wymaganą mocą lasera w impulsie mocy lasera w celu kontrolowania prądu pompy lampy ksenonowej. Negatywne sprzężenie zwrotne nie w czasie rzeczywistym to metoda sterowania, która porównuje przebieg mocy lasera wykryty w poprzednim impulsie z zadanym przebiegiem, a następnie określa aktualny poziom lampy ksenonowej pompowanej laserem w następnym impulsie.

Ponadto spawarki laserowe z ujemnym sprzężeniem zwrotnym mocy lasera mogą z łatwością kontrolować przebieg mocy lasera. W rzeczywistości użycie różnych kształtów fali mocy lasera dla różnych materiałów może skutkować bardziej precyzyjnymi spawami, czasami nawet wtedy, gdy spawanie konwencjonalnymi metodami nie jest możliwe. Materiały można również lepiej spawać, zmieniając kształt fali mocy lasera.

Wybierając kształt fali mocy lasera, ogólnie rzecz biorąc, im szersza szerokość impulsu, tym większe złącze spawane, a im wyższa moc szczytowa fali mocy lasera, tym głębsze złącze spawane przy tej samej mocy wyjściowej energii lasera. Nie ma jeszcze pełnego zestawu metod ustawiania kształtu fali mocy lasera. Użytkownicy mogą stopniowo badać przebieg mocy lasera odpowiedni dla ich produktów w trakcie użytkowania.

Wybór spawarki laserowej jest bardzo ważny dla wydajności przetwarzania wsadowego; dlatego użytkownicy mogą próbować używać spawarki laserowej w czasie rzeczywistym z ujemnym sprzężeniem zwrotnym, aby poprawić wskaźnik kwalifikacji produktów, gdy pozwalają na to warunki.

 

Korzyści z używania ręcznej spawarki laserowej

1. Najwyższa i najwyższa dokładność i precyzja

Prawdopodobnie główną zaletą, jaką możesz zyskać, jest dokładność spoiny. Ponieważ możesz to kontrolować ręcznie, sposób spawania zależy od twoich ruchów.

Nawet jeśli musisz spawać małe części i komponenty, spawanie laserowe nie stanowi problemu.

2. Spójność spoiny

Ponieważ ręcznie ustawiasz prędkość, moc i wzór, twoje spoiny będą spójne, nawet jeśli będziesz musiał spawać dużą liczbę części.

Dodaj do tego fakt, że możesz spawać szybciej, a spawanie laserowe jest naprawdę czymś, co musisz wziąć pod uwagę.

3.Umiejętność tworzenia i wytwarzania skomplikowanych spoin

Niektóre techniki spawania, takie jak spawanie MIG i TIG, nie są najlepsze w przypadku złożonych spoin; dzieje się tak z powodu ograniczonej liczby dostępnych elektrod.

To wtedy spawanie laserowe idzie w górę. Bez względu na to, jak skomplikowana wygląda dana spoina, spawacz laserowy może to osiągnąć.

4. Mocniejsze, trwalsze spoiny

Wreszcie, ale zdecydowanie nie mniej ważne, możesz mieć znacznie mocniejszą spoinę.

Do spawania nie jest potrzebny materiał wypełniający, który zapewnia doskonałą wytrzymałość i trwałość.

To tylko niektóre z najbardziej poszukiwanych zalet spawania laserowego.

 

Skoro już znasz zalety spawania laserowego, jakie są zalety ręcznych spawarek laserowych 

Przejdźmy do omówienia korzyści z używania ręcznej lub ręcznej spawarki laserowej.

1. Lepsza kontrola

Sterowanie pod względem trybu, prędkości, mocy, ciepła itp. w ruchu. Możesz ustawić ją na minimalną lub maksymalną wartość zgodnie z własnymi preferencjami.

2. Wszechstronność spoiny

Kolejną zaletą korzystania z ręcznego lasera jest to, że można go używać do różnych przedmiotów i materiałów.

Ponadto możesz spawać różne przedmioty i materiały!

3. Nie są wymagane elektrody

Wiemy również, że nie trzeba do tego celu używać żadnego rodzaju elektrody. Dlatego możesz spodziewać się niższych kosztów i uszkodzeń produkcji.  

4. Łatwe ustawianie ostrości

Wiązka lasera, której użyjesz do spawania lub cięcia, jest łatwa do skupienia.

Będziesz mieć optykę jako przewodnik kalibracji i nigdy nie będziesz musiał myśleć o jakości.

5. Inne korzyści obejmują:

Brak konieczności ekranowania przed próżnią lub promieniowaniem

Można skoncentrować się na małym obszarze

Możliwość pracy w ciasnych przestrzeniach

Wysokoprecyzyjne systemy do cięcia i spawania laserowego do produkcji akumulatorów litowo-jonowych

21/03/2022
by Przemysław Babicki

Wysokoprecyzyjne systemy do cięcia i spawania laserowego do produkcji akumulatorów litowo-jonowych

2022-01-05

Przed pojawieniem się technologii laserowej przemysł akumulatorów wykorzystywał do przetwarzania tradycyjne maszyny. W porównaniu z tradycyjną obróbką mechaniczną, obróbka laserowa ma wiele zalet i jest stopniowo doceniana przez producentów akumulatorów litowo-jonowych. Może być stosowany do cięcia folii metalowej, cięcia folii metalowej i cięcia folii izolacyjnej. Może być również stosowany do spawania końcówek biegunowych, osłon ogniw, gwoździ uszczelniających, połączeń elastycznych, przeciwwybuchowych, zaworów i modułów akumulatorowych.

quality,q_75

 

Bateria litowo-jonowa

Baterie litowe są preferowane przez przemysł narzędzi cyfrowych i elektrycznych 3C ze względu na ich wysoką gęstość energii, wysokie napięcie, ochronę środowiska, długą żywotność, szybkie ładowanie i inne zalety. Ich wkład w przemysł pojazdów nowej energii jest szczególnie wyjątkowy. W ostatnich latach jak deszcz pojawiły się nowe pojazdy energetyczne. W porównaniu z tradycyjnymi samochodami na paliwo, nowe pojazdy energetyczne wykorzystują baterie litowe jako źródło zasilania. Branża akumulatorów litowo-jonowych, która jest źródłem zasilania nowych pojazdów energetycznych, ma ogromny potencjał rynkowy.

 

Bateria litowo-jonowa (akumulator litowo-jonowy) Bateria litowo-jonowa, znana również jako bateria litowo-jonowa, jest rodzajem baterii wtórnej (akumulatorem), która opiera się głównie na ruchu jonów litu między elektrodami dodatnimi i ujemnymi w celu Praca. Jako nowy rodzaj czystej energii, akumulator litowo-jonowy może nie tylko dostarczać energię dla nowych pojazdów energetycznych, ale także dla różnych produktów, takich jak pociągi elektryczne, rowery elektryczne, wózki golfowe itp. Ten artykuł wprowadzi Cię w technologię laserową w mocy produkcji akumulatorów i wyjaśnij, dlaczego systemy cięcia laserowego i systemy spawania laserowego są wykorzystywane w produkcji akumulatorów litowo-jonowych.

 

Systemy cięcia laserowego

Produkcja akumulatorów litowo-jonowych jest ściśle powiązana z etapem procesu. Ogólnie rzecz biorąc, produkcja akumulatorów litowo-jonowych składa się z trzech części: produkcji biegunów, produkcji ogniw i montażu ogniw. Wśród tych trzech procesów cięcie laserowe jest jednym z kluczowych procesów. Proces obróbki akumulatorów litowo-jonowych wymaga wysokiej precyzji, sterowności i jakości maszyny do cięcia. Noże sztancujące nieuchronnie zużywają się podczas użytkowania, a następnie upuszczają kurz i wytwarzają zadziory, które mogą powodować niebezpieczne problemy, takie jak przegrzanie akumulatora, zwarcie i wybuch. Aby uniknąć niebezpieczeństwa, bardziej odpowiednie jest użycie maszyny do cięcia laserowego. W porównaniu z tradycyjną mechaniczną maszyną do cięcia, system cięcia laserowego ma zalety braku zużycia narzędzi, elastycznego kształtu cięcia, kontrolowanej jakości krawędzi, wyższej precyzji i niższych kosztów eksploatacji,

 

Bateria litowa, jako podstawowy element nowych pojazdów energetycznych, bezpośrednio determinuje osiągi całego pojazdu. Wraz ze stopniowym pojawieniem się nowego rynku pojazdów energetycznych, wycinarka laserowa będzie miała w przyszłości ogromny potencjał rynkowy.

 

System spawania laserowego

Jako główny składnik nowych pojazdów energetycznych, dobry lub zły akumulator bezpośrednio określa wydajność całego pojazdu. Sprzęt do produkcji akumulatorów litowo-jonowych zazwyczaj obejmuje trzy rodzaje sprzętu typu front-end, sprzęt typu mid-end i sprzęt typu back-end. Precyzja i stopień automatyzacji sprzętu wpłynie bezpośrednio na wydajność produkcji i spójność produktów. Jako alternatywa dla tradycyjnych metod spawania, spawarki laserowesą szeroko stosowane w urządzeniach do produkcji akumulatorów litowo-jonowych. Spawarka laserowa jest ważnym elementem linii produkcyjnej akumulatorów energetycznych. Jego zasadą jest wydajna i precyzyjna metoda spawania, wykorzystująca jako źródło ciepła wiązkę lasera o wysokiej gęstości energii. W porównaniu z tradycyjnym spawaniem, spawanie laserowe ma zalety głębokiego topienia, dużej prędkości, małych odkształceń, niskich wymagań dotyczących środowiska spawania, wysokiej gęstości mocy, bez wpływu pola magnetycznego, nie ogranicza się do materiałów przewodzących, nie wymaga próżni itp. szeroko stosowany w dziedzinie precyzyjnej produkcji wysokiej klasy, zwłaszcza w nowych pojazdach energetycznych i przemyśle akumulatorów.

quality,q_75

 

Spawanie to bardzo ważny proces produkcyjny, od produkcji ogniw litowo-jonowych po montaż akumulatorów. Przewodność, wytrzymałość, gazoszczelność, zmęczenie metalu i odporność na korozję akumulatorów litowych to typowe kryteria oceny jakości spawania akumulatorów... Wybór metody i procesu spawania ma bezpośredni wpływ na koszt, jakość, bezpieczeństwo i spójność akumulatora. Następnie przeprowadzimy Cię przez różne zastosowania systemów spawania laserowego w dziedzinie baterii litowych.

 

Spawanie baterii piaskowych

Zawór przeciwwybuchowy akumulatora to cienkościenny korpus zaworu na płycie uszczelniającej akumulatora. Gdy ciśnienie wewnętrzne akumulatora przekroczy określoną wartość, korpus zaworu przeciwwybuchowego pęka, aby zapobiec rozerwaniu akumulatora. Zawór bezpieczeństwa ma pomysłową konstrukcję, a proces jest niezwykle wymagający dla procesu spawania laserowego. Przed ciągłym spawaniem laserowym zawór przeciwwybuchowy akumulatora wykorzystywał spawanie laserowe impulsowe, przez zakładkę i osłonę złączy spawanych, aby uzyskać ciągłe spawanie uszczelniające, ale wydajność spawania jest niska, wydajność uszczelniania jest stosunkowo słaba. Słaby. Ciągłe spawanie laserowe może osiągnąć wysoką prędkość i wysoką jakość spawania, a stabilność spawania, wydajność i wydajność spawania są gwarantowane.

Spawanie komórkowe

Zakładki są zwykle podzielone na trzy materiały. Elektroda dodatnia akumulatora wykonana jest z aluminium (Al), a elektroda ujemna z materiału niklowego (Ni) lub miedzianoniklowego (Ni-Cu). W procesie produkcji akumulatorów zasilających jednym z etapów jest zespawanie ze sobą końcówek i zaczepów akumulatora. Przy produkcji akumulatorów wtórnych należy przyspawać dodatkowy aluminiowy zawór bezpieczeństwa. Spawanie musi nie tylko zapewniać niezawodne połączenie między łapą słupa a słupem, ale również wymaga gładkiego i pięknego spoiny.

 

Zgrzewanie punktowe paska elektrody akumulatorowej

Materiały stosowane na paski elektrod baterii to paski z czystego aluminium, paski niklowe, paski kompozytowe aluminiowo-niklowe i niewielka ilość pasków miedzianych. Spawanie pasków elektrod baterii odbywa się zwykle za pomocą zgrzewarki impulsowej. Wraz z pojawieniem się quasi-ciągłego lasera IPG QCW, jest on również szeroko stosowany do spawania taśmą elektrodową do akumulatorów. Jednocześnie, ze względu na dobrą jakość belki, złącza spawane mogą być bardzo małe. Ma wyjątkowe zalety w obsłudze spawania taśm aluminiowych i miedzianych o wysokim współczynniku odbicia oraz wąskich taśm elektrodowych do akumulatorów (szerokość taśmy mniejsza niż 1,5 mm).

 

Zasilanie powłoki akumulatora i spawanie uszczelnienia pokrywy

Materiały powłoki akumulatora zasilającego to stop aluminium i stal nierdzewna, z których najczęściej stosuje się stop aluminium, zwykle stop aluminium 3003, a kilka z nich używa czystego aluminium. Stal nierdzewna jest najlepszym materiałem do spawania laserowego. Zarówno lasery impulsowe, jak i ciągłe mogą uzyskiwać spoiny o dobrym wyglądzie i wydajności. Dzięki ciągłemu spawaniu laserowemu cienkowarstwowych akumulatorów litowych wydajność można zwiększyć od 5 do 10 razy, zapewniając lepszy wygląd i skuteczność uszczelniania. Dlatego istnieje tendencja do stopniowego zastępowania laserów impulsowych w tym obszarze zastosowań.

 

Moduł zasilania akumulatorowego i spawanie PACK

Połączenie szeregowo-równoległe między ogniwami energetycznymi jest zwykle wykonywane przez spawanie elementu łączącego z pojedynczym ogniwem. Materiały elektrod dodatnich i ujemnych są różne. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa materiały: miedź i aluminium. Ponieważ miedź i aluminium są spawane laserowo, tworzą kruche związki. Aby spełnić wymagania aplikacji, zwykle stosuje się zgrzewanie ultradźwiękowe, a spawanie miedzi z miedzią i aluminium z aluminium odbywa się zwykle za pomocą spawania laserowego. Również bardzo wysoka przewodność cieplna miedzi i aluminium, bardzo wysoki współczynnik odbicia lasera oraz grubość spoiny wymagają zastosowania laserów o większej mocy do uzyskania spawania. To pokazuje, że spawanie laserowe wyróżnia się spośród wielu metod spawania. Przede wszystkim spawanie laserowe charakteryzuje się wysoką gęstością energii, niskimi odkształceniami spawalniczymi i małą strefą wpływu ciepła, co może skutecznie poprawić dokładność części. Spoina jest gładka i wolna od zanieczyszczeń, jednolita i gęsta, bez dodatkowych prac szlifierskich; po drugie, spawanie laserowe może precyzyjnie kontrolować i skupiać światło. Mała kropka, wysoka precyzja pozycjonowania, łatwa automatyzacja za pomocą zrobotyzowanego ramienia, poprawa wydajności spawania, redukcja roboczogodzin i kosztów; ponadto spawanie laserowe cienkich blach lub drutu o małej średnicy nie będzie tak łatwe jak spawanie łukowe. I może być spawany z różnymi materiałami, które mogą realizować spawanie między różnymi materiałami.

 

Obecnie szybki rozwój nowego przemysłu energetycznego napędza równoczesny wzrost przemysłu akumulatorów litowo-jonowych i przemysłu produkującego akumulatory litowo-jonowe, co stanowi dobrą podstawę do zastosowania na dużą skalę maszyny do cięcia laserowego i maszyny do cięcia laserowego. spawarka i grawerka laserowa na rynek akumulatorów litowo-jonowych. Można oczekiwać, że wraz z ciągłym rozwojem nowego rynku energii, stopniową poprawą wymagań jakościowych i ciągłym doskonaleniem technologii laserowej, w przyszłości na rynku akumulatorów litowo-jonowych będzie można zastosować więcej maszyn do cięcia laserowego i spawarek laserowych, a więcej producentów maszyn laserowych może skorzystać z przemysłu akumulatorów litowo-jonowych. 

Jak wybrać typ głowicy laserowej do maszyny do cięcia laserem światłowodowym

21/03/2022
by Dariusz Babicki

Jak wybrać typ głowicy laserowej do maszyny do cięcia laserem światłowodowym?

 

Wycinarka laserem światłowodowym Przy cięciu płyt o różnej grubości, ognisko wiązki lasera światłowodowego powinno być ustawione w różnych miejscach, aby uzyskać lepszy efekt cięcia. We wczesniejszym zastosowaniu maszyny do cięcia laserem światłowodowym, ze względu na ograniczenia funkcji, głowica tnąca laserem światłowodowym nie miała funkcji automatycznego ustawiania ostrości i mogła być regulowana wyłącznie ręcznie.

 

Wraz ze stopniową dojrzałością technologii laserowej wprowadzono głowicę do cięcia laserem z funkcją automatycznego ustawiania ostrości, która zmieniła tradycyjny tryb ręcznego ustawiania ostrości. Wielu klientów, którzy kupują maszynę do cięcia laserem światłowodowym po raz pierwszy, zadają pytanie, jaka jest różnica między autofokusem a ręcznym ustawianiem ostrości? Ten artykuł przedstawi je Tobie.

 

 

W przypadku ręcznej głowicy laserowej, jeśli grubość blachy jest inna, długość ogniskowej będzie inna. Oznacza to, że gdy zmieniasz cięcie blachy o grubości 5 mm na 6 mm, musisz ręcznie ustawić ostrość . W ten sposób za każdym razem, gdy zmieniasz grubość blachy na inną, musisz dopasować wysokość głowicy lasera, aby znaleźć odpowiednią ogniskową, co spowoduje stratę czasu na ustawianie ostrości i wydłuży czas cięcia.

Z drugiej strony ręczne ustawianie ostrości wymaga dużych umiejętności operatora maszyny laserowej, ponieważ w przypadku wystąpienia błędu podczas ustawiania ostrości, będzie to miało wpływ na dokładność i wydajność maszyny.

 

Głowica do cięcia laserowego z automatycznym ustawianiem ostrości ma wbudowaną jednostkę napędową, która umożliwia użytkownikom konfigurowanie programów ciągłego ustawiania ostrości w celu wykonania szybkiego cięcia perforacji materiałów o różnej grubości. Dzięki głowicy laserowej z automatycznym ustawianiem ostrości wystarczy ustawić ostrość przy pierwszym cięciu, a przy ponownym cięciu głowica laserowa wykrywa grubość blachy i automatycznie dostosowuje jej wysokość, aby znaleźć właściwą ostrość.

 

 

quality,q_75

 

 

Jak więc głowica lasera z automatycznym ustawianiem ostrości dostosowuje ostrość?

Głowica laserowa nie może zmienić wysokości dyszy podczas cięcia metalu, tzn. wysokość dyszy się nie zmienia, więc nie można jej zogniskować podnosząc głowicę tnącą.

Nie można zmienić wysokości dyszy i ogniskowej soczewki ogniskującej, więc jedynym sposobem na zmianę położenia soczewki jest obniżenie soczewki ogniskującej i zmniejszenie ogniskowej; jeśli soczewka ogniskująca jest podniesiona, ostrość zostanie podniesiona. Zgodnie z tą zasadą silnik służy do regulacji położenia soczewki skupiającej w górę iw dół, aby uzyskać autofokus.

Inną metodą autofokusa jest ustawienie lustra o zmiennej krzywiźnie zanim wiązka wejdzie do soczewki ogniskującej i zmiana kąta rozbieżności odbitej wiązki poprzez zmianę krzywizny lustra, tak aby zmienić położenie ogniskowania.

 

Dzięki funkcji automatycznego ustawiania ostrości, wycinarka laserowa  może automatycznie i szybko dostosować ostrość do najbardziej odpowiedniej pozycji podczas obróbki metalowych płyt o nierównych powierzchniach. Może to znacznie poprawić efekt cięcia maszyny, a także znacznie skrócić czas przebijania grubych płyt.

 

Jak wybrać rodzaj głowicy do cięcia laserowego?

Głowice laserowe z autofokusem są korzystniejsze niż ręczne ustawianie ostrości, a co za tym idzie droższe. Ale jeśli moc Twojej maszyny  jest poniżej 1500 W, ręczna głowica laserowa może zaspokoić Twoje potrzeby. Od 1500 W zaleca się wyposażenie  maszyny do cięcia  z głowicą laserową z automatycznym ustawianiem ostrości, która pomaga szybko ciąć materiały metalowe.

Wysokoprecyzyjne systemy do cięcia i spawania laserowego do produkcji akumulatorów litowo-jonowych

21/03/2022
by Dariusz Babicki

Wysokoprecyzyjne systemy do cięcia i spawania laserowego do produkcji akumulatorów litowo-jonowych

Przed pojawieniem się technologii laserowej przemysł akumulatorów wykorzystywał do przetwarzania tradycyjne maszyny. W porównaniu z tradycyjną obróbką mechaniczną, obróbka laserowa ma wiele zalet i jest stopniowo doceniana przez producentów akumulatorów litowo-jonowych. Może być stosowany do cięcia folii metalowej, cięcia folii metalowej i cięcia folii izolacyjnej. Może być również stosowany do spawania końcówek biegunowych, osłon ogniw, gwoździ uszczelniających, połączeń elastycznych, przeciwwybuchowych, zaworów i modułów akumulatorowych.

quality,q_75

 

Bateria litowo-jonowa

Baterie litowe są preferowane przez przemysł narzędzi cyfrowych i elektrycznych 3C ze względu na ich wysoką gęstość energii, wysokie napięcie, ochronę środowiska, długą żywotność, szybkie ładowanie i inne zalety. Ich wkład w przemysł pojazdów nowej energii jest szczególnie wyjątkowy. W ostatnich latach jak deszcz pojawiły się nowe pojazdy energetyczne. W porównaniu z tradycyjnymi samochodami na paliwo, nowe pojazdy energetyczne wykorzystują baterie litowe jako źródło zasilania. Branża akumulatorów litowo-jonowych, która jest źródłem zasilania nowych pojazdów energetycznych, ma ogromny potencjał rynkowy.

 

Bateria litowo-jonowa (akumulator litowo-jonowy) Bateria litowo-jonowa, znana również jako bateria litowo-jonowa, jest rodzajem baterii wtórnej (akumulatorem), która opiera się głównie na ruchu jonów litu między elektrodami dodatnimi i ujemnymi.  Jako nowy rodzaj czystej energii, akumulator litowo-jonowy może nie tylko dostarczać energię dla nowych pojazdów energetycznych, ale także dla różnych produktów, takich jak pociągi elektryczne, rowery elektryczne, wózki golfowe itp. Ten artykuł wprowadzi Cię w technologię laserową w mocy produkcji akumulatorów i wyjaśni, dlaczego systemy cięcia laserowego i systemy spawania laserowego są wykorzystywane w produkcji akumulatorów litowo-jonowych.

 

Systemy cięcia laserowego

Produkcja akumulatorów litowo-jonowych jest ściśle powiązana z etapem procesu. Ogólnie rzecz biorąc, produkcja akumulatorów litowo-jonowych składa się z trzech części: produkcji biegunów, produkcji ogniw i montażu ogniw. Wśród tych trzech procesów cięcie laserowe jest jednym z kluczowych procesów. Proces obróbki akumulatorów litowo-jonowych wymaga wysokiej precyzji, sterowności i jakości maszyny do cięcia. Noże sztancujące nieuchronnie zużywają się podczas użytkowania, a następnie upuszczają kurz i wytwarzają zadziory, które mogą powodować niebezpieczne problemy, takie jak przegrzanie akumulatora, zwarcie i wybuch. Aby uniknąć niebezpieczeństwa, bardziej odpowiednie jest użycie maszyny do cięcia laserowego. W porównaniu z tradycyjną mechaniczną maszyną do cięcia, system cięcia laserowego ma zalety braku zużycia narzędzi, elastycznego kształtu cięcia, kontrolowanej jakości krawędzi, wyższej precyzji i niższych kosztów eksploatacji,

 

Bateria litowa, jako podstawowy element nowych pojazdów energetycznych, bezpośrednio determinuje osiągi całego pojazdu. Wraz ze stopniowym pojawieniem się nowego rynku pojazdów energetycznych, wycinarka laserowa będzie miała w przyszłości ogromny potencjał rynkowy.

 

System spawania laserowego

Jako główny składnik nowych pojazdów energetycznych, dobry lub zły akumulator bezpośrednio określa wydajność całego pojazdu. Sprzęt do produkcji akumulatorów litowo-jonowych zazwyczaj obejmuje trzy rodzaje sprzętu typu front-end, sprzęt typu mid-end i sprzęt typu back-end. Precyzja i stopień automatyzacji sprzętu wpłynie bezpośrednio na wydajność produkcji i spójność produktów. Jako alternatywa dla tradycyjnych metod spawania, spawarki laserowe  szeroko stosowane w urządzeniach do produkcji akumulatorów litowo-jonowych. Spawarka laserowa jest ważnym elementem linii produkcyjnej akumulatorów energetycznych. Jego zasadą jest wydajna i precyzyjna metoda spawania, wykorzystująca jako źródło ciepła wiązkę lasera o wysokiej gęstości energii. W porównaniu z tradycyjnym spawaniem, spawanie laserowe ma zalety głębokiego topienia, dużej prędkości, małych odkształceń, niskich wymagań dotyczących środowiska spawania, wysokiej gęstości mocy, bez wpływu pola magnetycznego, nie ogranicza się do materiałów przewodzących, nie wymaga próżni itp. szeroko stosowany w dziedzinie precyzyjnej produkcji wysokiej klasy, zwłaszcza w nowych pojazdach energetycznych i przemyśle akumulatorów.

Spawanie to bardzo ważny proces produkcyjny, od produkcji ogniw litowo-jonowych po montaż akumulatorów. Przewodność, wytrzymałość, gazoszczelność, zmęczenie metalu i odporność na korozję akumulatorów litowych to typowe kryteria oceny jakości spawania akumulatorów... Wybór metody i procesu spawania ma bezpośredni wpływ na koszt, jakość, bezpieczeństwo i spójność akumulatora. Następnie przeprowadzimy Cię przez różne zastosowania systemów spawania laserowego w dziedzinie baterii litowych.quality,q_75

 

Spawanie baterii piaskowych

Zawór przeciwwybuchowy akumulatora to cienkościenny korpus zaworu na płycie uszczelniającej akumulatora. Gdy ciśnienie wewnętrzne akumulatora przekroczy określoną wartość, korpus zaworu przeciwwybuchowego pęka, aby zapobiec rozerwaniu akumulatora. Zawór bezpieczeństwa ma pomysłową konstrukcję, a proces jest niezwykle wymagający dla procesu spawania laserowego. Przed ciągłym spawaniem laserowym zawór przeciwwybuchowy akumulatora wykorzystywał spawanie laserowe impulsowe, przez zakładkę i osłonę złączy spawanych, aby uzyskać ciągłe spawanie uszczelniające, ale wydajność spawania jest niska, wydajność uszczelniania jest stosunkowo słaba. Ciągłe spawanie laserowe może osiągnąć wysoką prędkość i wysoką jakość spawania, a stabilność spawania, wydajność i wydajność spawania są gwarantowane.

Spawanie komórkowe

Zakładki są zwykle podzielone na trzy materiały. Elektroda dodatnia akumulatora wykonana jest z aluminium (Al), a elektroda ujemna z materiału niklowego (Ni) lub miedzianoniklowego (Ni-Cu). W procesie produkcji akumulatorów zasilających jednym z etapów jest zespawanie ze sobą końcówek i zaczepów akumulatora. Przy produkcji akumulatorów wtórnych należy przyspawać dodatkowy aluminiowy zawór bezpieczeństwa. Spawanie musi nie tylko zapewniać niezawodne połączenie między łapą słupa a słupem, ale również wymaga gładkiego i pięknego spoiny.

 

Zgrzewanie punktowe paska elektrody akumulatorowej

Materiały stosowane na paski elektrod baterii to paski z czystego aluminium, paski niklowe, paski kompozytowe aluminiowo-niklowe i niewielka ilość pasków miedzianych. Spawanie pasków elektrod baterii odbywa się zwykle za pomocą zgrzewarki impulsowej. Wraz z pojawieniem się quasi-ciągłego lasera IPG QCW, jest on również szeroko stosowany do spawania taśmą elektrodową do akumulatorów. Jednocześnie, ze względu na dobrą jakość belki, złącza spawane mogą być bardzo małe. Ma wyjątkowe zalety w obsłudze spawania taśm aluminiowych i miedzianych o wysokim współczynniku odbicia oraz wąskich taśm elektrodowych do akumulatorów (szerokość taśmy mniejsza niż 1,5 mm).

 

Zasilanie powłoki akumulatora i spawanie uszczelnienia pokrywy

Materiały powłoki akumulatora zasilającego to stop aluminium i stal nierdzewna, z których najczęściej stosuje się stop aluminium, zwykle stop aluminium 3003, a kilka z nich używa czystego aluminium. Stal nierdzewna jest najlepszym materiałem do spawania laserowego. Zarówno lasery impulsowe, jak i ciągłe mogą uzyskiwać spoiny o dobrym wyglądzie i wydajności. Dzięki ciągłemu spawaniu laserowemu cienkowarstwowych akumulatorów litowych wydajność można zwiększyć od 5 do 10 razy, zapewniając lepszy wygląd i skuteczność uszczelniania. Dlatego istnieje tendencja do stopniowego zastępowania laserów impulsowych w tym obszarze zastosowań.

 

Moduł zasilania akumulatorowego i spawanie PACK

Połączenie szeregowo-równoległe między ogniwami energetycznymi jest zwykle wykonywane przez spawanie elementu łączącego z pojedynczym ogniwem. Materiały elektrod dodatnich i ujemnych są różne. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa materiały: miedź i aluminium. Ponieważ miedź i aluminium są spawane laserowo, tworzą kruche związki. Aby spełnić wymagania aplikacji, zwykle stosuje się zgrzewanie ultradźwiękowe, a spawanie miedzi z miedzią i aluminium z aluminium odbywa się zwykle za pomocą spawania laserowego. Również bardzo wysoka przewodność cieplna miedzi i aluminium, bardzo wysoki współczynnik odbicia lasera oraz grubość spoiny wymagają zastosowania laserów o większej mocy do uzyskania spawania. To pokazuje, że spawanie laserowe wyróżnia się spośród metod spawania. Przede wszystkim spawanie laserowe charakteryzuje się wysoką gęstością energii, niskimi odkształceniami spawalniczymi i małą strefą wpływu ciepła, co może skutecznie poprawić dokładność części. Spoina jest gładka i wolna od zanieczyszczeń, jednolita i gęsta, bez dodatkowych prac szlifierskich; po drugie, spawanie laserowe może precyzyjnie kontrolować i skupiać światło. Mała kropka, wysoka precyzja pozycjonowania, łatwa automatyzacja za pomocą zrobotyzowanego ramienia, poprawa wydajności spawania, redukcja roboczogodzin i kosztów; ponadto spawanie laserowe cienkich blach lub drutu o małej średnicy nie będzie tak łatwe jak spawanie łukowe. I może być spawany z różnymi materiałami, które mogą realizować spawanie między różnymi materiałami.

 

Obecnie szybki rozwój nowego przemysłu energetycznego napędza równoczesny wzrost przemysłu akumulatorów litowo-jonowych i przemysłu produkującego akumulatory litowo-jonowe, co stanowi dobrą podstawę do zastosowania na dużą skalę maszyny do cięcia laserowego i maszyny do cięcia laserowego. spawarka i grawerka laserowa na rynek akumulatorów litowo-jonowych. Można oczekiwać, że wraz z ciągłym rozwojem nowego rynku energii, stopniową poprawą wymagań jakościowych i ciągłym doskonaleniem technologii laserowej, w przyszłości na rynku akumulatorów litowo-jonowych będzie można zastosować więcej maszyn do cięcia laserowego i spawarek laserowych, a więcej producentów maszyn laserowych może skorzystać z przemysłu akumulatorów litowo-jonowych.

Wycinarka laserowa fiber laser 1,5 kW usługi

31/08/2021
by Best Tool

FIBER LASER 1,5 KW0
 Fiber laser

LASER FIBER ZASADA DZIAŁANIA

Laser światłowodowy opiera się na połączonych ze sobą diodach tworzących strumień laserowy, który przenoszony jest do głowicy za pomocą giętkiego włókna światłowodowego. W przypadku tradycyjnych laserów wiązka przenoszona jest do głowicy za pomocą optycznego systemu soczewek i zwierciadeł.

Laser gwarantuje dowolność kształtu wycinanych konturów. Nawet najbardziej skomplikowane kontury można wyciąć przy pomocy wiązki laserowej. Cięcie leserem rurstanowi alternatywę wobec technologii obróbki skrawaniem jak cięcie piłą, wiercenie czy frezowanie. Znacznie skraca czas obróbki i w porównaniu do konwencjonalnych metod obróbki rur oraz profili – koszty jednostkowe obniżają się w znaczny sposób. Dodatkowym atutem jest to, że jednym narzędziem – laserem – możliwe jest wycinanie w najróżniejszych rodzajach materiałów o różnych grubościach i geometriach W porównaniu z innymi technologiami ograniczana jest ilość potrzebnych urządzeń oraz czas przeznaczony na wymianę narzędzi.

Laser Fiber jak działa

Laser Fiber (czyli laser światłowodowy), w odróżnieniu od laserów tradycyjnych (np. ze źródłem CO2) charakteryzuje się zarówno światłowodowym źródłem, jak i światłowodowym prowadzeniem wiązki. Dzięki temu nie potrzeba skomplikowanych układów regulacji drogi wiązki oraz nie ma ryzyka osłabienia wiązki lasera poprzez źle ustawione i zanieczyszczone zwierciadła czy soczewki. Strumień laserowy przenoszony jest bezpośrednio i bez strat. W tego typu laserach elementem czynnym jest światłowód domieszkowany jonami pierwiastków ziem rzadkich, takimi jak erb, iterb, neodym. Źródłem w tych laserach są półprzewodnikowe diody laserowe. Technologia Laser Fiber charakteryzuje się wysoką sprawnością oraz doskonałą jakością wiązki. Długość uzyskanej fali światła lasera jest dziesięciokrotnie mniejsza niż lasera CO2. Dzięki czemu uzyskać można większe skupienie energii, a to daje możliwość wykorzystania cięcia laserem do materiałów bardziej refleksyjnych, nieosiągalnych dla tradycyjnych urządzeń. Wycinanie laserem światłowodowym dzięki małej średnicy ogniskowej oraz doskonałej jakości strumienia determinuje bardzo wysoką wydajność i bardzo dobrą jakość powierzchni bocznej. Urządzenia w tej technologii osiągają wysokie prędkości cięcia,oszczędności energii i kosztów ochrony środowiska. 3-krotnie mniejszy pobór energii w porównaniu do źródła CO2. Do działania przecinarki nie jest już potrzebny gaz o wysokiej czystości, a do prowadzenia wiązki nie używa się dwutlenku węgla.

Nowoczesna technologia pozwoliła na wyeliminowanie kosztownych i uciążliwych w serwisowaniu elementów prowadzenia wiązki – systemu luster wraz z akcesoriami. Prowadzenie w Laser Fiber odbywa się poprzez niezawodny i bezobsługowy przewód światłowodu. Żywotność systemu IPG wynosi minimum 100 tys. godzin.

Marketplace info !

01/11/2020
by Dariusz Babicki

Marketplace jest teraz otwarty dla partnerów. Załóż konto i prowadż własny sklep z nieograniczoną ilością produktów .Płatności za sprzedawane produkty otrzymasz bezposrednio na twoje konto. Jeśli chcesz sprzedawać produkty ,aplikacje i motywy w Marketplace, napisz do nas na adres office@machinesmarkets.com, a wyślemy Ci osobiste zaproszenie do dołączenia do panelu rejestracyjnego lub zrób to sam.

The marketplace is now open to partners. Create an account and run your own store with unlimited number of products. You will receive payments for the products sold directly to your account.
If you want to sell products, apps and themes on the Marketplace, please email us at office@machinesmarkets.com and we'll send you a personal invitation to join the registration panel or do it yourself.

PŁATNOŚĆ i Dostawa  :

- płatność za pośrednictwem serwisu Przelewy24.pl bezpośrednio na konto sprzedawcy.

-przelewem tradycyjnym na podstawie wystawionej faktury przez sprzedawce produktów .

-przy odbiorze produktu na rzecz sprzedawcy produktu.

-sposób płatności określi sprzedawca produktu w ogłoszeniu .

 -Sposób dostawy/transportu towaru ustala  sprzedawca  w ogłoszeniu .

- Sprzedawcy i kupujący na swoją własną odpowiedzialność zawierają transakcje.

Za treść ogłoszenia i jego tłumaczeń odpowiada jednak wyłącznie Sprzedawca.

Utworzenie przez Sprzedawcę konta użytkownika w Witrynie oznacza zgodę na warunki sprzedaży i ich akceptację.


PAYMENT & DELIVERY:

- payment via Przelewy24.pl directly to the seller's account.

- traditional bank transfer on the basis of an invoice issued by the seller of the products.

- upon receipt of the product to the seller of the product.

- the method of payment will be specified by the seller of the product in the advertisement.
-The method of delivery / transport of goods is determined by the seller in the advertisement.

- Sellers and buyers conclude transactions at their own risk.

However, the Seller is solely responsible for the content of the advertisement and its translations.

By creating a user account on the Website by the Seller, you agree to the terms of sale and accept them.


 Reklamacje i rękojmia za wady

Maszyny oferowane do sprzedaży przez Sprzedawcę są maszynami nowymi lub używanymi.

Reklamacje należy zgłaszać bezpośrednio do sprzedawcy na warunkach określonych przez sprzedawce w ogłoszeniu.

Sprzedawca gwarantuje, że Maszyna zaprezentowana w ogłoszeniu jest zgodna z opisem . Dodatkowo Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady ukryte.

Sprzedawca zabezpieczy MachinesMarkets.com przed roszczeniami lub reklamacjami wniesionymi przeciwko MachinesMarkets.com przez kupującego w związku z niezgodnością z opisem lub wadą ukrytą Maszyny. 


Complaints and warranty for defects
The machines offered for sale by the Seller are new or used machines.
Complaints should be submitted directly to the seller on the terms specified by the seller in the advertisement.
The Seller guarantees that the Machine presented in the advertisement is consistent with the description. In addition, the Seller is liable under the warranty for hidden defects.
The Seller will indemnify MachinesMarkets.com against claims or complaints brought against MachinesMarkets.com by the buyer in connection with the non-compliance with the description or a hidden defect of the Machine.
Comments

No posts found

Write a review