Drukarka Ścienna P1000

14/09/2023
by Dariusz Babicki

Drukarka Ścienna P1000: Wysoka Precyzja, Duża Szybkość I Wysokie Korzyści Ekonomiczne

TPP100 Wall Printer to innowacyjna i wyrafinowana maszyna, która drukuje wysokiej jakości grafikę na ścianach z precyzją, szybkością i wydajnością. Jako wiodący produkt naszej firmy, P1000 został zaprojektowany tak, aby zaspokoić potrzeby klientów, którzy chcą ozdobić swoje ściany spersonalizowaną, przyciągającą wzrok i trwałą grafiką.

Jedną z najbardziej imponujących cech P1000 jest jego wysoka precyzja drukowania. Dzięki zaawansowanej technologii druku i inteligentnej kontroli P1000 mogą tworzyć skomplikowane i złożone projekty o doskonałej przejrzystości, ostrości i nasyceniu kolorów. Precyzyjne pasowanie zapewnia idealne wyrównanie wydruków, nawet na dużych powierzchniach. Ta cecha jakości sprawia, że P1000 idealnym wyborem dla artystów murali, dekoratorów wnętrz i grafików, którzy wymagają najlepszej jakości druku.

Kolejną wyróżniającą cechą P1000 jest duża szybkość drukowania. Dzięki maksymalnej prędkości 10 metrów kwadratowych na godzinę P1000 może szybko ukończyć projekty drukowania na dużą skalę, które normalnie zajęłyby godziny, a nawet dni przy użyciu tradycyjnych metod. Ta przewaga szybkości w połączeniu z wysoką precyzją daje P1000 wyjątkową ogólną wydajność drukowania. Klienci mogą teraz tworzyć wysokiej jakości grafiki ścienne z łatwością i szybkością, zwiększając w ten sposób swoją produktywność i rentowność.

Ponadto P1000 oferuje wysokie korzyści ekonomiczne dla naszych klientów. Jest to przyjazna dla środowiska i opłacalna alternatywa dla tradycyjnych metod dekoracji ścian, takich jak malowanie, tapetowanie i układanie płytek. Dzięki niskiemu zużyciu atramentu i minimalnej konserwacji TPP1000 może zaoszczędzić klientom znaczną ilość pieniędzy i zmniejszyć ich ślad węglowy. Co więcej, łatwy w użyciu interfejs i elementy sterujące P1000 sprawiają, że jest on dostępny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników, co czyni go cennym zasobem dla firm każdej wielkości.

Podsumowując, P1000 Wall Printer to niezrównana maszyna, która oferuje wysoką precyzję drukowania, dużą szybkość i doskonałe korzyści ekonomiczne. Jako aktywny i zaangażowany członek naszej branży, jesteśmy dumni, że możemy zaoferować P1000 naszym klientom i wierzymy, że przyniesie im to ogromną wartość i sukces.

Hartowanie laserowe

16/06/2023
by Dariusz Babicki

Hartowanie laserowe jest procesem o wysokiej gęstości mocy, szybkim chłodzeniu i nie wymaga stosowania środków chłodzących. Jest to czysta i efektywna metoda hartowania. W porównaniu do hartowania indukcyjnego, hartowania płomieniowego, nawęglania i innych tradycyjnych procesów, hartowanie laserowe zapewnia wyższą twardość, mniejsze odkształcenie oraz kontrolowaną głębokość nagrzewania i trajektorię nagrzewania. Jest również bardziej odpowiednie do automatyzacji procesu. Hartowanie laserowe nie wymaga specjalnej konstrukcji cewki indukcyjnej ani ograniczeń wielkości pieca, co czyni go bardziej wszechstronnym w obróbce dużych części.

Głębokość utwardzanej warstwy w hartowaniu laserowym zależy od składu, wielkości i kształtu elementu oraz parametrów procesu laserowego. Jednak nawet w przypadku hartowania powierzchni dużych kół zębatych i czopów wałów, chropowatość powierzchni pozostaje praktycznie niezmieniona, co pozwala zaspokoić wymagania pracy bez dodatkowej obróbki mechanicznej.

Technologia hartowania topienia laserowego polega na ogrzewaniu powierzchni powyżej temperatury topnienia za pomocą wiązki laserowej. Powierzchnia ta jest następnie szybko schładzana i zestalana. Warstwa utwardzona otrzymana w ten sposób charakteryzuje się bardzo gęstą mikrostrukturą. Jednakże, może wystąpić pewne uszkodzenie chropowatości powierzchni, co może wymagać późniejszej obróbki. Aby zmniejszyć chropowatość, opracowano specjalne powłoki hartownicze do hartowania topienia laserowego.

Hartowanie laserowe znalazło zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, takich jak przemysł metalurgiczny, maszynowy i petrochemiczny. Jest szczególnie skuteczne w przedłużaniu żywotności zużywających się części, takich jak rolki, prowadnice, koła zębate i krawędzie tnące. Coraz częściej stosuje się je również do wzmocnienia powierzchni matryc, kół zębatych i innych części.

Przykładowe zastosowanie hartowania laserowego to wzmocnienie cylindra silnika żeliwnego poprzez hartowanie laserowe, co zwiększa jego twardość i żywotność. Ponadto, technologia ta znajduje zastosowanie w hartowaniu powierzchni przekładni, poprawiając ich nośność. Tradycyjne metody hartowania powierzchni przekładni, takie jak nawęglanie i azotowanie, mają ograniczenia, takie jak duże odkształcenie . 

Jaka jest różnica między pulsacyjną maszyną do czyszczenia laserowego a maszyną do ciągłego czyszczenia laserowego?

01/04/2023
by Dariusz Babicki

Obecnie istnieją głównie dwa rodzaje laserowy maszyn czyszczących. Jedna  to pulsacyjna  maszyna do czyszczenia laserowego, a druga to ciągła maszyna do czyszczenia laserowego.

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Aktualności

Główna różnica między nimi polega na tym, że stosowane lasery są różne. Pulsacyjna maszyna do czyszczenia laserowego wykorzystuje pulsacyjny emiter laserowy, podczas gdy ciągły laserowy środek czyszczący wykorzystuje ciągły emiter laserowy . Oba mogą usuwać zabrudzenia z powierzchni podłoża.

Maszyna do czyszczenia laserem pulsacyjnym może osiągnąć zerowe uszkodzenie podłoża po oczyszczeniu brudu, co jest odpowiednie do czyszczenia produktów o wysokich wymaganiach dotyczących powierzchni podłoża ;ciągła maszyna do czyszczenia laserowego ma wysoką wydajność i nadaje się do czyszczenia na dużą skalę, takiego jak usuwanie rdzy z blachy stalowej, usuwanie farby, usuwanie rdzy  itp.

Przy tych samych warunkach mocy skuteczność czyszczenia laserów impulsowych jest znacznie wyższa niż laserów ciągłych. Jednocześnie lasery impulsowe mogą lepiej kontrolować dopływ ciepła, aby zapobiec nadmiernej temperaturze podłoża lub mikrotopieniu.

Lasery ciągłe mają przewagę cenową, a lukę w wydajności laserów impulsowych można nadrobić za pomocą laserów o dużej mocy, ale światło ciągłe o dużej mocy ma większy dopływ ciepła, a uszkodzenie podłoża również wzrasta.

W związku z tym istnieje zasadnicza różnica między nimi . Do zastosowań wymagających dużej precyzji, ścisłej kontroli wzrostu temperatury podłoża oraz podłoży nieniszczących, takich jak formy, należy wybrać lasery impulsowe. W przypadku niektórych dużych konstrukcji stalowych, rurociągów itp., ze względu na dużą objętość i szybkie odprowadzanie ciepła, wymagania dotyczące uszkodzenia podłoża nie są wysokie i można wybrać lasery ciągłe.


Ploter laserowy CO2 instr. PL.docx

28/03/2023
by Dariusz Babicki

Ploter laserowy CO2 instr. PL.docx

Zalety spawarki laserowej do biżuteri.

26/03/2023
by Dariusz Babicki

Czy znasz zalety spawarki laserowej do biżuterii?


Aktualności

Aktualności

1. Połączenia lutowane są małe.

 

Biżuteria ma coraz większe wymagania co do graweru i jej powierzchni, a tradycyjne metody obróbki przestają spełniać wymagania rynku. Pojawienie się jubilerskie spawarki  spełnia transformację metod przetwarzania w branży. Ma oczywiste zalety w spawaniu biżuterii. W przypadku biżuterii im mniejsze uszkodzenia powstałe podczas obróbki, tym większa gwarantowana wartość biżuterii. Połączenia lutowane są ważną technologią przetwarzania. Dobrej jakości spawarki laserowe do biżuterii mają zalety małych połączeń lutowanych, precyzyjnych i skrupulatnych. Gdy głębokość spawania jest wystarczająca, szczelina jest mała, prędkość jest duża, a dotknięty obszar ciepła jest mały, więc nie jest łatwo odkształcić się i spowodować niewielkie uszkodzenia. Jego częstotliwość i rozmiar plamki można  dostosować, aby uzyskać różnorodne efekty spawania.

 

2. Szybkość spawania jest duża, co oczywiście może poprawić wydajność pracy

 

Ważną rolę odgrywa wydajność obróbki biżuterii. Spawarka laserowa do biżuteri   o dobrej reputacji w branży ma dużą prędkość spawania . Po spawaniu nie trzeba tracić czasu na poprawianie i polerowanie. Spawanie laserowe nie spowoduje powstawania plam ogniowych i nie jest wymagana wtórna obróbka. Skraca czas produkcji biżuterii, jej współczynnik konwersji fotoelektrycznej jest wysoki, lampa ksenonowa może pracować stabilnie, a importowany koncentrator ceramiczny ma długi cykl życia, nie jest łatwy do korozji i może nadal pracować w wysokim środowisku temperaturowym, dzięki czemu wydajność pracy znacznie się poprawiła.

 

Zaletą spawarek laserowych do biżuterii są nie tylko jasne punkty w obróbce spawalniczej i poprawa wydajności pracy, ale także prosta i łatwa obsługa dla personelu. Ta wysokiej jakości spawarka   wykorzystuje zaawansowany system cieniowania, który znacznie zmniejsza uszkodzenia oczu podczas procesu przetwarzania. Ergonomiczna konstrukcja ułatwia pracę personelu i zmniejsza zmęczenie. 

 


 

Wybór maszyny do grawerowania

21/02/2023
by Dariusz Babicki

Wybór maszyny do grawerowania


Jaka jest różnica między maszyną grawerującą CNC  a ploterem CNC ? Jaki sprzęt kupić? 

1. Maszyna do grawerowania CNC

Maszyna do grawerowania CNC  ma część konotacji z szybkobieżną frezarką, prędkość wrzeciona może osiągnąć około 30 000 obr./min, ale moc wrzeciona jest mniejsza niż router CNC ATC. Wysoka prędkość wrzeciona jest odpowiednia do  obróbki małych narzędzi, koncentrując się na funkcji „grawerowania”, która nie nadaje się do mocnego cięcia. W przypadku metali miękkich może być przetwarzany z dużą prędkością i może być przetwarzany z drobnymi szczegółami. Dokładność przetwarzania jest wysoka. Wadą jest to, że nie nadaje się do ciężkiego cięcia ze względu na słabą sztywność. Ponieważ koncentruje się na małych częściach, objętość obrabiarki jest znacznie mniejsza niż w przypadku centrum obróbczego i frezowania z dużą prędkością.

Maszyny do grawerowania cnc są szeroko stosowane w  branży reklamowej i przemyśle drzewnym, głównie do niektórych cięć akrylowych, grawerowania MDF i grawerowania drewna

2. Router CNC 

Prędkość wrzeciona  routera CNC ATC  wynosi około 0 ~ 10000 obr./min, co służy do uzupełnienia sprzętu do obróbki przedmiotu obrabianego przy dużej ilości frezowania. Struktura obrabiarki ATC CNC Router określa, że elastyczność nie jest dobra i jest bezsilna w przypadku małych części i szybkiego posuwu.

Routery CNC ATC są szeroko stosowane w przemyśle meblarskim, przemyśle reklamowym i przemyśle form. Obróbka pomocnicza, taka jak cięcie płaszczyznowe, frezowanie, oklejanie krawędzi, wiercenie i grawerowanie mebli płytowych oraz grawerowanie form metalowych i niemetalowych.

Dlatego, chcąc wybrać odpowiednią maszynę, należy wziąć pod uwagę cel grawerowania i cięcia materiałów, a także wybór niektórych akcesoriów.

Główne czynniki wpływające na jakość grawerowania grawerki CNC

21/02/2023
by Dariusz Babicki

Główne czynniki wpływające na jakość grawerowania grawerki CNC


W ostatnich latach maszyny do grawerowania CNC zostały szybko opracowane i zastosowane w przemyśle obróbki szafek. Ma zalety dużej szybkości, dobrej jakości i prostej obsługi.

Podczas użytkowania grawerki CNC, jeśli nie jest ona obsługiwana prawidłowo, znacznie wpłynie to na jakość cięcia i precyzję frezarki do drewna CNC. Dlatego konieczna jest analiza czynników wpływających na jakość grawerowania w celu uzyskania lepszych efektów. W tym artykule wymieniono główne czynniki wpływające na jakość grawerowania na grawerkach CNC i mam nadzieję, że będzie on pomocne dla wszystkich.

Główne czynniki wpływające na grawerowanie


Grawerowanie drewna CNC

Obejmuje to głównie czynniki środowiskowe i czynniki narzędzi przetwarzania.

Czynnik środowiskowy:

Czynniki środowiskowe wpływające na grawerowanie obejmują zasilanie, wibracje, temperaturę i wilgotność otoczenia, kurz, wyładowania atmosferyczne itp. w otaczającym środowisku. Wpływ zasilania na przetwarzanie jest stosunkowo bezpośredni, objawiający się głównie zaburzeniem układu sterowania. Działanie przeciążenia dowolnej części nieuchronnie doprowadzi do niestabilności całego systemu, a powszechnym zjawiskiem jest odchylenie przetwarzania. Wpływ wibracji znajduje odzwierciedlenie w częstych krótkich nożach i chropowatych powierzchniach. Temperatura i wilgotność otoczenia wpływają głównie na działanie układu sterowania i działanie silnika napędowego. Pył wpływa głównie na rozpraszanie ciepła elementów elektronicznych i czułość elementów światłoczułych. 

Narzędzie do grawerowania

Czynniki narzędzia do przetwarzania:

Czynniki narzędzia, które wpływają na obróbkę grawerowania, obejmują materiał narzędzia, parametry geometryczne i technologię szlifowania. Materiałem narzędziowym używanym do grawerowania jest węglik spiekany, który jest stopem proszku, a głównym wskaźnikiem wydajności określającym wydajność materiału jest średnia średnica proszku. Im mniejsza średnica, tym noże są bardziej odporne na zużycie i trwalsze. Ostrość narzędzia wpływa głównie na siłę skrawania. Im ostrzejsze narzędzie, tym mniejsza siła skrawania, tym gładsza obróbka i wyższa jakość powierzchni, ale mniejsza trwałość narzędzia. Dlatego podczas obróbki różnych materiałów należy wybrać inną ostrość. Podczas obróbki miękkich i lepkich materiałów narzędzie musi być ostrzejsze. Podczas obróbki materiałów o dużej twardości, ostrość należy zmniejszyć, aby poprawić trwałość narzędzia. Ale nie powinien być zbyt tępy, w przeciwnym razie siła cięcia będzie zbyt duża, co wpłynie na obróbkę.

Powyższe są głównymi czynnikami wpływającymi na jakość grawerowania maszyn do grawerowania CNC. 

Kalkulator - wyceń cięcie laserem

04/09/2022
by Dariusz Babicki

kalkulator - wyceń cięcie metali i blach https://machinemarket.pl/kalku...

Usługi
Cięcie fiber  laserem 
-stal 
-stal nierdzewna
 - aluminium
-znakowanie detali metalowych
Wycinanie laserowe sklejka , mdf 
Sprzedaż i serwis 
Wycinarki fiber laser 
Ploter laserowy CO2
Znakowarka fiber laser 
-spawarka laserowa
Maszyny cnc
Wypożyczalnia 
Znakowarka fiber laser

JAK OBSŁUGIWAĆ GŁOWICĘ LASEROWĄ MASZYNY DO CZYSZCZENIA LASEROWEGO.

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Jak obsługiwać głowicę laserową maszyny do czyszczenia laserowego. (Au3tech)

Czyszczenie laserowe to nowa metoda czyszczenia, a ręczne czyszczenie laserowe jest coraz powszechniej stosowane. Ręczna laserowa głowica czyszcząca ma piękny wygląd, jest mała i lekka!

Wygodny, szeroki zakres zastosowania, prosta obsługa, znacznie poprawiająca skuteczność i jakość czyszczenia. Ręczne czyszczenie laserowe rozwiązuje problem istniejących narożników

Jest łatwy do czyszczenia, rdzę trzeba wypolerować, a polerowanie nie jest piękne. Jest to pierwszy wybór do większości czyszczenia metali.

 

Tak więc coraz więcej klientów kupuje maszynę do czyszczenia laserowego, a tutaj pokazano, jak głowica czyszcząca laser działa dla Ciebie po zainstalowaniu maszyn.

Kroki operacyjne

 1. Podłącz obwód między laserem, kontrolerem i sterownikiem galwanometru, podłącz przewód zasilający i zapoznaj się z instrukcją obsługi dotyczącą metody okablowania.

Elektroniczna część sterująca>.

 1. Po otrzymaniu laserowej głowicy czyszczącej najpierw podłącz złącze światłowodu, a następnie podłącz rurę powietrzną, rurę wodną i obwód przełącznika.

(Szczegółowa metoda instalacji każdego złącza jest podana później)

 1. Włącz zasilanie kontrolera, poczekaj, aż ekran kontrolera laserowego uruchomi się, a następnie włącz przełącznik laserowy i przełącznik chłodnicy wody.
 2. Ustaw odpowiednie wartości na ekranie sterownika (patrz <Instrukcja obsługi sekcja Elektroniczne sterowanie>, aby ustawić różne parametry).
 3. Załóż gogle, trzymaj głowicę czyszczącą w dłoni i obróć głowicę czyszczącą w kierunku metalowej rdzy i obserwuj, czy głowica czyszcząca świeci na czerwono. tak jak

Jeśli nie pojawia się czerwone światło, sprawdź, czy laser emituje światło normalnie.

*Uwaga: po prostu obserwuj czerwone światło z boku głowicy czyszczącej i surowo zabrania się patrzenia bezpośrednio na promienie laserowe.

 1. Umieść dobrze obrabiany przedmiot, wyreguluj kąt głowicy czyszczącej tak, aby czerwone światło świeciło na rdzę, którą należy wyczyścić, i obserwuj skupienie czerwonego wskaźnika światła i wiązki laserowej.

Czerwone światło kontrolki jest wskazane na poziomej linii, a następnie naciśnij i przytrzymaj przełącznik na głowicy czyszczącej przez 2 sekundy (można ustawić), aż wskaźnik świetlny się zaświeci,

Zwolnij przełącznik i naciśnij go ponownie, aby wyemitować światło do czyszczenia. 

*Uwaga: Jeśli w ogóle nie widzisz czerwonego wskaźnika lasera, nie używaj lasera.

SPAWARKA LASEROWA TRZY W JEDNYM

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Spawarka laserowa trzy w jednym

 

Spawanie laserowe to nowy rodzaj metody spawania, a ręczne spawanie laserowe jest coraz powszechniej stosowane. Ręczna głowica do spawania laserowego ma ergonomiczny wygląd, jest mała i lekka!

Wygodny, szeroki zakres zastosowania, prosta obsługa, cienka i piękna spoina, znacznie poprawiająca wydajność i jakość spawania. Ręczne rozwiązanie do spawania laserowego

Rozwiązuje problemy spawalnicze, takie jak słabe spawanie istniejących naroży, niewystarczające spawanie, obróbka końcowa spawów, nieestetyczne spawy itp. Preferowana metoda spawania

W ostatnim czasie zgrzewarka laserowa, cięcie i czyszczenie przyciągnęła uwagę klientów i cieszy się dużym zainteresowaniem!

 Jakie są zalety ręcznego sprzętu do spawania laserowego, czyszczenia i cięcia?

 1. Łatwo się nauczyć i rozpocząć spawanie na zasadzie zerowej. Zostań mistrzem w 3 dni, co może znacznie obniżyć koszty pracy.
 2. Spawanie jest precyzyjne i piękne bez żużla spawalniczego, szew spawalniczy jest płaski i gładki, przedmiot obrabiany nie jest łatwy do odkształcenia i nie jest łatwo pozostawić blizny spawalnicze.
 3. Można spawać stal węglową, stal nierdzewną i stop aluminium.
 4. Prędkość spawania jest 2-8 razy wyższa niż w przypadku tradycyjnego spawania.
 5. Spawanie laserowe i cięcie w jednym urządzeniu, jedna maszyna ma wiele funkcji, co jest wygodne w przypadku alternatywnych operacji przetwarzania i poprawia wydajność przetwarzania i jakość przetwarzania.
 6. Maszyna do czyszczenia laserowego jest wygodna i elastyczna w użyciu i może usunąć warstwę rdzy, warstwę tlenku, warstwę farby, warstwę powłoki, tłuszcz i brud z powierzchni różnych przedmiotów.
 7. Mobilny i przenośny, łatwy w obsłudze, stabilna wydajność, wysoka wydajność i oszczędność energii.

Inteligentna wielofunkcyjna maszyna laserowa, która może ciąć i spawać, może z łatwością ukończyć cięcie i spawanie blachy ocynkowanej, blachy ze stali węglowej i blachy ze stali nierdzewnej o maksymalnej grubości obróbki 4 mm. Może również z łatwością obsługiwać spawanie stopów aluminium w trudnych procesach, spełniając wymagania dotyczące cięcia i spawania konwencjonalnych blach cienkich.

Comments

No posts found

Write a review