SPAWARKA LASEROWA TRZY W JEDNYM

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Spawarka laserowa trzy w jednym

 

Spawanie laserowe to nowy rodzaj metody spawania, a ręczne spawanie laserowe jest coraz powszechniej stosowane. Ręczna głowica do spawania laserowego ma ergonomiczny wygląd, jest mała i lekka!

Wygodny, szeroki zakres zastosowania, prosta obsługa, cienka i piękna spoina, znacznie poprawiająca wydajność i jakość spawania. Ręczne rozwiązanie do spawania laserowego

Rozwiązuje problemy spawalnicze, takie jak słabe spawanie istniejących naroży, niewystarczające spawanie, obróbka końcowa spawów, nieestetyczne spawy itp. Preferowana metoda spawania

W ostatnim czasie zgrzewarka laserowa, cięcie i czyszczenie przyciągnęła uwagę klientów i cieszy się dużym zainteresowaniem!

 Jakie są zalety ręcznego sprzętu do spawania laserowego, czyszczenia i cięcia?

 1. Łatwo się nauczyć i rozpocząć spawanie na zasadzie zerowej. Zostań mistrzem w 3 dni, co może znacznie obniżyć koszty pracy.
 2. Spawanie jest precyzyjne i piękne bez żużla spawalniczego, szew spawalniczy jest płaski i gładki, przedmiot obrabiany nie jest łatwy do odkształcenia i nie jest łatwo pozostawić blizny spawalnicze.
 3. Można spawać stal węglową, stal nierdzewną i stop aluminium.
 4. Prędkość spawania jest 2-8 razy wyższa niż w przypadku tradycyjnego spawania.
 5. Spawanie laserowe i cięcie w jednym urządzeniu, jedna maszyna ma wiele funkcji, co jest wygodne w przypadku alternatywnych operacji przetwarzania i poprawia wydajność przetwarzania i jakość przetwarzania.
 6. Maszyna do czyszczenia laserowego jest wygodna i elastyczna w użyciu i może usunąć warstwę rdzy, warstwę tlenku, warstwę farby, warstwę powłoki, tłuszcz i brud z powierzchni różnych przedmiotów.
 7. Mobilny i przenośny, łatwy w obsłudze, stabilna wydajność, wysoka wydajność i oszczędność energii.

Inteligentna wielofunkcyjna maszyna laserowa, która może ciąć i spawać, może z łatwością ukończyć cięcie i spawanie blachy ocynkowanej, blachy ze stali węglowej i blachy ze stali nierdzewnej o maksymalnej grubości obróbki 4 mm. Może również z łatwością obsługiwać spawanie stopów aluminium w trudnych procesach, spełniając wymagania dotyczące cięcia i spawania konwencjonalnych blach cienkich.

JAK WYBRAĆ MASZYNĘ DO CZYSZCZENIA LASEROWEGO?

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Jak wybrać maszynę do czyszczenia laserowego?

 
    Tradycyjny przemysł czyszczenia laserowego ma różnorodne metody czyszczenia, głównie przy użyciu środków chemicznych i mechanicznych metod czyszczenia. Przy rosnącej świadomości ludzi w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, problemem, który musimy rozważyć, jest znalezienie metody czyszczenia, która jest czystsza i nie uszkadza podłoża. Czyszczenie laserowe ma cechy bezdotykowego, bez efektu termicznego i nadaje się do czyszczenia przedmiotów z różnych materiałów i jest uważane za najbardziej niezawodne i skuteczne rozwiązanie.
    Sprzęt do czyszczenia laserowego to nowa generacja zaawansowanych technologicznie produktów do czyszczenia powierzchni. Łatwy w instalacji, obsłudze i automatyzacji. Czyszczenie laserowe ma szeroki zakres i może usunąć żywicę, olej, plamę, brud, rdzę, warstwę, powłokę i farbę z powierzchni przedmiotów.
Czyszczenie laserowe dzieli się na ciągłe czyszczenie laserowe i czyszczenie laserowe pulsacyjne.
    Ciągłe czyszczenie laserowe ma zalety dużej mocy i dużej szybkości czyszczenia, ale w pewnym stopniu uszkodzi podłoże. Nadaje się do czyszczenia olejów, rdzy, zabrudzeń lakierniczych itp. z powierzchni surowców.
    Pulsacyjne czyszczenie laserowe ma tę zaletę, że nie uszkadza powierzchni podłoża i kontroluje energię świetlną. Nadaje się do czyszczenia form i precyzyjnych elementów elektronicznych

CIĘCIE LASEROWE

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Co to jest cięcie laserowe?

Cięcie laserowe to proces cięcia termicznego, w którym cięcie odbywa się za pomocą wzmocnionej wiązki światła – lasera. Laser o dużej mocy jest w stanie osiągnąć wysokiej jakości wyniki cięcia metalu. Lasery mogą być używane do dowolnej obróbki metalu, w tym zastosowań przemysłowych.

Profilowanie laserowe jest bardziej precyzyjne i mniej energochłonne niż cięcie plazmowe, ale jest bardziej ograniczone, jeśli chodzi o cięcie grubych materiałów.

Usługi cięcia laserowego obejmują lasery CO2 i lasery światłowodowe. Chociaż oba wykorzystują skoncentrowane wiązki laserowe, proces generowania wiązki wykorzystuje różne mechanizmy. Obie technologie mają pewne zalety, dzięki czemu są przydatne w określonych sytuacjach.

Zalety cięcia laserowego

Jak już wspomniano, technologia laserowa ma przewagę nad innymi metodami cięcia, jeśli chodzi o pewne właściwości. Wszystko to może działać na twoją sprawę, jeśli jesteś ich świadomy.

Główne zalety cięcia laserowego:

 • Duża elastyczność – Jeden arkusz może mieć 100 różnych cięć bez konieczności zmiany narzędzi. Możliwe jest również wycinanie wszelkiego rodzaju skomplikowanych kształtów.
 • Precyzja – Dokładność +/- 0,1 mm dla części wycinanych laserowo daje możliwość zaspokojenia najbardziej wymagających potrzeb. Taka precyzja zapewnia również wysoką jakość.
 • Powtarzalność – +/- 0,05 mm zapewnia bliskość identycznych detali.
 • Szybkość – Wycinarki laserowe znane są ze swojej szybkości, zwłaszcza przy cięciu cienkich blach. 
 • Oszczędność pieniędzy — maszyny stają się bardziej energooszczędne. Stoły wahadłowe zmniejszają potrzebę obsługi, co oznacza mniejszą potrzebę pracy ręcznej. Mniejsze koszty wytworzenia skutkują niższymi kosztami całkowitymi dla kupującego.
 • Oszczędność czasu – cięcie laserowe jest zautomatyzowane. Dlatego to maszyny czytają rysunki. Rysunki muszą zawierać tylko linie cięcia. Oszczędza to dużo czasu w salonie.
 • Małe obszary HAZ – Strefa wpływu ciepła jest niepożądanym produktem ubocznym metod cięcia termicznego. Ponieważ cięcie laserowe ma małą szczelinę cięcia , ciepło nie jest rozpraszane tak silnie, jak w przypadku innych metod cięcia, pozostawiając mniejszą HAZ.

WIELKOFORMATOWE DRUKARKI 3D DO ZASTOSOWAŃ PRZEMYSŁOWYCH

03/09/2022
by Dariusz Babicki

WIELKOFORMATOWE DRUKARKI 3D DO ZASTOSOWAŃ PRZEMYSŁOWYCH

Duże drukarki 3D są Twoim partnerem w przemysłowej produkcji addytywnej, zarówno w przypadku funkcjonalnego szybkiego prototypowania, oprzyrządowania, jak i produktów końcowych.

Przemysłowe drukarki 3D oferują szereg najnowocześniejszych funkcji, które umożliwiają szeroki zakres profesjonalnych zastosowań. Skorzystaj z porad ekspertów dotyczących zakupu drukarki 3D i szerokiego wyboru filamentów do druku 3D.

FORMY I FORMY

Drukowane w 3D wzory i formy mogą zastąpić drogie frezowane CNC lub ręcznie wykonane tradycyjne formy. Modernizując pierwsze fazy wielu zastosowań odlewniczych, umożliwia produkcję we własnym zakresie, szybsze iteracje, obniżenie kosztów materiałów i usprawnienie logistyki.

PROTOTYPY

Szybkie i ekonomiczne tworzenie prototypów otwiera przed innowatorami nowe możliwości rozwoju i projektowania. Technologia druku 3D na dużą skalę  umożliwia proste i szybkie wytwarzanie większej liczby iteracji bez zwiększania kosztów.

 

Sprawdzenie plotera laserowego CO2

31/03/2022
by Dariusz Babicki

Jak określić wydajność maszyn laserowych CO2

 

 Ostatnio wielu znajomych narzekało, że zakupione przez nich maszyny laserowe nie spełniają ich wymagań. Jak więc zidentyfikować dobre maszyny laserowe lub jak porównać wydajność różnych maszyn laserowych?

Na jakim aspekcie powinniśmy się skupić przy zakupie maszyn laserowych?
1. Twoje własne żądanie
Kupując maszynę laserową, bez względu na to, czy jest nowa czy używana, najważniejszym standardem wyboru jest to, czy może spełnić twoje własne potrzeby, na przykład, duża moc, duża prędkość, może przeciąć sklejkę 20 mm.
2. Rura laserowa
Tuba laserowa jest jednym z najważniejszych i podstawowych akcesoriów maszyn laserowych,
W przypadku nowej maszyny marka jest głównym punktem, na który należy zwrócić uwagę, maszyny laserowe  często używają tuby RECI, YONGLI i EFR, wszystkie produkowane przez znanych profesjonalnych producentów. Jeśli kupisz starą maszynę, sprawdź kolor wiązki i wydajność cięcia z laserem o pełnej mocy, który pomaga poznać jego żywotność, żywotność tuby lasera CO2 wynosi zwykle 10000 godzin, gwarancja wynosi dziesięć miesięcy.
Metoda testowania:  sprawdż kolor wiązki w tubie laserowej, jeśli jest jasnofioletowa tuba laserowa tzn. że  jest dobra; jeśli pojawią się białe lub inne kolory, co oznacza, że rura laserowa wymaga zmiany. Inną metodą jest to, że uruchamiając rurę laserową z pełną mocą, obserwuj efekt cięcia,  musisz wiedzieć, co może zrobić z rura laserowa przy pełnej mocy, na przykład przetnie płytę akrylowej 12 mm, jeśli nie, rura laserowa wymaga wymiany .
3. Soczewka ogniskowa i reflektory
Soczewka ogniskowa i reflektory, dwa elementy bezpośrednio związane z wydajnością cięcia laserowego. Ponieważ jest to materiał eksploatacyjny, więc powinniśmy zobaczyć, czy lustro jest zanieczyszczone lub porysowane, zwłaszcza lustro ogniskujące, ponieważ jest zainstalowane w głowicy laserowej, więc nie zapomnij sprawdzić. Ponadto bardzo ważna jest również marka luster. Skuteczność odbijania i ogniskowania jest lepsza, a ich odporność na zużycie jest lepsze.
4. System transmisji
Najprostsza metoda polega na tym, że zapytaj o najwyższą prędkość biegu jałowego urządzenia laserowego, zwykle około 10000 mm/min. Innym środkiem testowym jest sprawienie, aby maszyna pracowała na najwyższych obrotach na biegu jałowym, nasłuchując, czy nie słychać hałasu,  jeśli tak, sprawdź szynę i pasek.
5. Zasilanie lasera
Zasilanie lasera o wysokim napięciu do tuby laserowej. Metoda testowania to 100% mocy lasera, sprawdź, czy rura lasera może osiągnąć moc znamionową, ale najpierw musimy upewnić się, że rura lasera jest dobra.
6. Karta i panel obwodu i sterowania
Sprawdź, czy przewody się nie starzeją, zjawisko zwarcia i wycieku, a następnie czy są czyste.

Jak wybrać router do obróbki drewna CNC ?

27/03/2022
by Dariusz Babicki

Jak wybrać router do obróbki drewna CNC ?

 • Wybór rodzaju przetwarzania

Biorąc pod uwagę takie czynniki jak technologia obróbki, materiał płyty, cena itp. należy dobrać centrum obróbcze do wybranego przedmiotu obróbki. Na przykład technologia przetwarzania jest skomplikowana i wymaga frezowania ze śledzeniem krawędzi, obróbki kieszeni, wykrawania itp., Możesz wybrać z automatyczną wymianą narzędzi i wierceniem rzędów, Centrum obróbcze o wysokiej precyzji;

Niezbędne jest wykonanie obróbki pionowej, bocznej i rowkowej dla małych lub specjalnych kształtów części. Możesz wybrać centrum obróbkowe do wiercenia CNC, które może wykonywać adsorpcję punkt-punkt i ma ruchomy blok adsorpcyjny;

Podczas obróbki skomplikowanych zakrzywionych powierzchni, takich jak poręcze schodowe, wirniki, wyroby rękodzielnicze itp., możesz wybrać pięcioosiowe centrum obróbcze;

Gdy gabaryty obrabianego elementu są większe, można wybrać portalowe centrum obróbcze.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

 • Wybór dokładności

Dokładność obrabiarki ma istotny wpływ na jakość obróbki, a ogólna tolerancja dokładności obróbki mieści się w granicach 20 jedwabi.

Główne czynniki wpływające na dokładność są następujące:

1. Dokładność samej obrabiarki

Sztywność obrabiarki decyduje o stabilności łoża obrabiarki, natomiast proces obróbki obrabiarki decyduje o dokładności samej obrabiarki.  Mali producenci stosują ręczne szlifowanie obrabiarek, w tym stołów z prowadnicami i stałych otworów w stojaku. Ze względu na wpływ czynników ludzkich błąd będzie duży;  Profesjonalni producenci CNC przejdą przez frezowanie dużego bramowego routera CNC do drewna, zanim łóżko wejdzie do warsztatu. Stół prowadnicy i powierzchnia regału są w całości wiercone CNC, aby uniknąć błędów spowodowanych ręczną obróbką, a łoże zostanie również poddane obróbce cieplnej i wyżarzaniu. , Naturalne starzenie i obróbka wibracyjna w celu wyeliminowania naprężeń i zapewnienia sztywności obrabiarki.

2. Precyzja kolejowa

Prowadnice liniowe można podzielić na trzy typy: rolkowe prowadnice liniowe, cylindryczne prowadnice liniowe i kulkowe prowadnice liniowe. Pierwsze dwa są szybsze i mają mniejszą celność, podczas gdy drugie są wolniejsze i mają większą celność. Generalnie, samosmarujące i bezobsługowe prowadnice są wybierane w celu zapewnienia dokładności.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

3. Dokładność śruby pociągowej

Śruba kulowa jest najczęściej stosowanym elementem transmisyjnym w obrabiarkach i maszynach precyzyjnych. Jego główną funkcją jest przekształcanie ruchu obrotowego w ruch liniowy lub przekształcanie momentu obrotowego w osiową siłę powtarzalną i ma zarówno wysoką precyzję, odwracalność, jak i wysoką wydajność.

4. Dokładność montażu

Profesjonalni producenci CNC przejdą potrójne kontrole podczas montażu obrabiarek w celu udoskonalenia procedur kontroli w celu zapewnienia dokładności obrabiarek:

1) Wykrywanie geometrycznej dokładności prostoliniowości i równoległości:

Detekcja dokładności położenia pionowości osi trzech osi może wykryć pionowość osi x/osi, aby zapewnić zminimalizowanie błędu przekątnej obrabianego obiektu. Jednocześnie wykrywa prostopadłość osi Y/Z, x/Z oraz równoległość osi głównej i osi z, aby zapewnić, że powierzchnia obiektu na płaszczyźnie frezowania jest płaska.

2) Inspekcja całej maszyny za pomocą ballbar i interferometru laserowego: kompleksowa kontrola, symulacja pracy obrabiarki i dalsze zapewnienie stanu obrabiarki.

 • Dobór parametrów

Przy wyborze centrum obróbkowego pierwszymi parametrami, do których należy się odnieść, są efektywny zakres skoku i wielkość obróbki. Ten parametr należy dobrać zgodnie z rzeczywistym rozmiarem obróbki płyty.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

Rozmiar stołu: Jest to główny parametr centrum obróbczego, który zależy głównie od wielkości obrysu i sposobu mocowania obrabianych elementów. Wybierz stół warsztatowy, który jest nieco większy niż obrabiana płyta, aby zapewnić miejsce na zamocowanie płyty lub instalację osprzętu; należy również wziąć pod uwagę nośność stołu warsztatowego. Jeśli nośność jest niewystarczająca, rozważ zwiększenie rozmiaru stołu roboczego, aby zwiększyć nośność. Obecnie wielu producentów centrów obróbczych CNC będzie wykorzystywało podciśnieniowe stoły ssące do pochłaniania obrabianych przedmiotów poprzez podciśnienie oraz rezerwy szczelin do mocowania, aby obrabiane przedmioty można było mocniej mocować i dokładniej obrabiać. Najbardziej podstawowe osie współrzędnych to x, r i Z, i istnieje odpowiednia proporcjonalna zależność między skokiem a rozmiarem stołu roboczego. Rozmiar stołu w zasadzie określa wielkość przestrzeni przetwarzania.

Dokładność ruchu i sztywność strukturalna elementów wrzeciona są ważnymi czynnikami decydującymi o jakości obróbki i wydajności cięcia. Różne obrabiarki o tej samej specyfikacji mogą mieć dużą różnicę w mocy silnika.

 • Wybór wrzeciona

W przemyśle drzewnym wrzeciona dzieli się na ogół na chłodzone powietrzem, chłodzone wodą i samochłodzące.  Wrzeciono chłodzone wodą ma dobry efekt chłodzenia, ale konserwacja jest skomplikowana. Zwykle wymagana jest czysta woda. W przypadku długotrwałego użytkowania wytworzona zgorzelina spowoduje korozję wewnętrznych łączników rur wrzeciona.  Wrzeciono chłodzone powietrzem jest łatwe w utrzymaniu i obsłudze, a efekt chłodzenia nie jest tak dobry jak chłodzenie wodą. Dla różnych materiałów klienci mogą wybrać różne moce. Na przykład podczas obróbki zwykłych płyt akrylowych stosuje się wrzeciono poniżej 3.OKW, a amplituda drgań wrzeciona o małej mocy jest stabilna, aby zapewnić gładką powierzchnię obrabianego materiału, a efekt jest lepszy; w przypadku drzwi z litego drewna itp. można zastosować moc powyżej 9,0 RW, przy dużej sile cięcia i wydajności obróbki.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najlepszą cenę!

 • Wybór automatycznego zmieniacza narzędzi (ATC) i pojemności magazynu narzędzi

System automatycznej wymiany narzędzi jest ważną częścią obrabiarek CNC. Przenosi głównie narzędzia potrzebne do obróbki z magazynu narzędzi do uchwytu narzędziowego wrzeciona. Konstrukcja magazynu narzędzi oraz sposób pracy wymiany narzędzi będą miały wpływ na efektywność wymiany narzędzi w obrabiarce. Magazyny narzędzi powszechnie stosowane w centrach obróbczych to magazyny rzędowe, kapeluszowe i tarczowe. Te trzy typy magazynów narzędziowych typu kapeluszowego charakteryzują się dużą szybkością wymiany narzędzi. , pozycja narzędzia jest dokładna; prędkość tradycyjnego magazynu narzędzi typu rzędowego jest niska, a narzędzie wymaga ponownej kalibracji po wymianie narzędzia.

Przemysłowe roboty do spawania laserem światłowodowym w produkcji samochodów

25/03/2022
by Dariusz Babicki

Roboty do spawania laserem światłowodowym są szeroko stosowane w przemyśle metalowym. Jako zautomatyzowany sprzęt produkcyjny w nowej erze, roboty do spawania laserem światłowodowym stopniowo mają zalety wysokiej wydajności produkcji, wysokiej dokładności, wysokiej wytrzymałości spawania, małych deformacji przedmiotu obrabianego i wąskich szczelin spawalniczych. Zamiast ręcznego spawania. Co może zrobić ramię robota do spawania laserem światłowodowym? 


1. Funkcja kołysania: praca spawalnicza to trójwymiarowa, dookólna praca kołysania, ustawiająca wewnętrzną regulowaną częstotliwość kołysania, amplitudę kołysania, typ kołysania i inne parametry dla lepszych operacji spawania.

2. Funkcja czujnika spawania: wyposażona w czujnik spawania, wykrywanie punktu początkowego, funkcję czujnika śledzenia szwu spawalniczego.

3. Funkcja antykolizyjna palnika spawalniczego: Gdy głowica spawalnicza otrzyma nienormalny opór, robot przestanie działać, aby uniknąć niepotrzebnych strat spowodowanych ciągłą pracą.

4. Funkcja korekcji uchwytu spawalniczego: Po zderzeniu głowicy spawalniczej z przedmiotem obrabianym można ją skorygować i zresetować za pomocą prostych operacji.

5. Funkcja styku lepkiego drutu spawalniczego: po zakończeniu spawania, gdy drut spawalniczy i głowica palnika spawalniczego są ze sobą sklejone, światło można ponownie zwolnić, aby uwolnić lepki drut, bez konieczności ręcznego przecinania drutu spawalniczego.

6. Funkcja ponownego uruchomienia po przerwaniu łuku: Gdy podczas spawania wystąpi przerwanie łuku, robot powróci do ponownego rozpoczęcia spawania łukowego zgodnie z określoną wielkością nakładania się, bez konieczności ręcznego spawania naprawczego. 

Wykorzystanie robotów do spawania laserem światłowodowym stało się trendem w produkcji samochodów. Zastosowanie spawania laserowego w produkcji samochodów może nie tylko zmniejszyć wagę karoserii i poprawić dokładność montażu karoserii, ale także znacznie wzmocnić wytrzymałość karoserii. Zapewnij mu większe bezpieczeństwo. Oto wprowadzenie do zastosowania robotów do spawania laserem światłowodowym w produkcji samochodów.

Co to jest spawarka laserowa

22/03/2022
by Dariusz Babicki

Co to jest spawarka laserowa?

Spawarki laserowe są przystosowane do laserowego spawania materiałów. W zależności od metody pracy można ją często podzielić na zgrzewarkę laserową (ręczne urządzenie do spawania laserowego), automatyczną zgrzewarkę laserową, zgrzewarkę laserową do biżuterii, zgrzewarkę laserową punktową, a także zgrzewarkę laserową z transmisją światłowodową, zgrzewarkę z lustrem wibracyjnym , ręczna spawarka i inne specjalne urządzenia do spawania laserowego, w tym spawarka czujnikowa, sprzęt do spawania laserowego blach ze stali krzemowej, sprzęt do spawania laserowego klawiatury. Mogą być spawane grafiki to: punkty, linie, okręgi, kwadraty lub dowolna płaska grafika rysowana przez oprogramowanie.

 

Spawarka laserowa o wysokim stopniu automatyzacji i prostym procesie zgrzewania. Bezkontaktowa metoda działania, aby spełnić wymagania czystej ochrony środowiska. Użycie spawarki laserowej do obróbki przedmiotu obrabianego może poprawić wydajność. Gotowy przedmiot ma piękny wygląd, mały szew spawalniczy, dużą głębokość spawania i wysoką jakość spawania. Spawarka laserowa jest szeroko stosowana w obróbce protez dentystycznych, spawaniu klawiatury, spawaniu blach ze stali krzemowej, spawaniu czujników, spawaniu pokryw uszczelek akumulatora itp. Jednak koszt spawarki laserowej jest stosunkowo wysoki, a wymagania dotyczące precyzji montażu przedmiotu obrabianego są również stosunkowo wysokie i istnieją ograniczenia w tych aspektach.

 

Jak działa spawarka laserowa?

Spawanie laserowe wykorzystuje wysokoenergetyczne impulsy laserowe do lokalnego podgrzewania materiału na niewielkim obszarze. Energia promieniowania laserowego dyfunduje do materiału poprzez przewodzenie ciepła, a materiał topi się, tworząc określoną stopioną sadzawkę. Jest to nowy rodzaj metody spawania, głównie do spawania materiałów cienkościennych i części precyzyjnych. Może realizować zgrzewanie punktowe, zgrzewanie doczołowe, zgrzewanie ściegowe, zgrzewanie uszczelniające itp., Z wysokim współczynnikiem kształtu, małą szerokością spoiny i małą strefą wpływu ciepła. Małe odkształcenie, szybka prędkość spawania, gładki i piękny szew spawalniczy, brak konieczności obsługi lub prostej obróbki po spawaniu, wysoka jakość szwu spawalniczego, brak porowatości, precyzyjna kontrola, mała plamka ostrości, wysoka dokładność pozycjonowania, łatwa do zrealizowania automatyzacja.

 

Zasada działania spawarki laserowej: spawanie laserowe może być realizowane za pomocą ciągłej lub impulsowej wiązki laserowej. Zasadę spawania laserowego można podzielić na spawanie z przewodzeniem ciepła i spawanie laserowe z głębokim wtopieniem. Gęstość mocy jest mniejsza niż 104~105 W/cm2 dla spawania kondukcyjnego. W tym czasie głębokość penetracji jest płytka, a prędkość spawania jest niska; gdy gęstość mocy jest większa niż 105~107 W/cm2, metalowa powierzchnia jest zagłębiana w „otwory” pod wpływem ciepła, tworząc spawanie z głębokim wtopieniem. Cechuje się dużą szybkością spawania i dużym współczynnikiem kształtu.

Zasada spawania laserowego z przewodnictwem cieplnym polega na tym, że promieniowanie laserowe nagrzewa obrabianą powierzchnię, a ciepło powierzchniowe dyfunduje do wnętrza poprzez przewodnictwo cieplne. Kontrolując szerokość impulsu laserowego, energię, moc szczytową i częstotliwość powtarzania oraz inne parametry lasera, obrabiany przedmiot jest topiony w celu utworzenia określonego jeziorka stopionego materiału.

Spawarka laserowa stosowana do zgrzewania kół zębatych i metalurgicznego zgrzewania blach obejmuje głównie laserowe zgrzewanie wgłębne.

Spawanie laserowe z głębokim wtopieniem zwykle wykorzystuje ciągłe wiązki laserowe do zakończenia łączenia materiałów. Fizyczny proces metalurgiczny jest bardzo podobny do spawania wiązką elektronów, to znaczy, że mechanizm konwersji energii jest realizowany przez strukturę „dziurki od klucza”.

Pod wpływem napromieniowania laserem o wystarczająco dużej gęstości mocy materiał odparuje i utworzy małe dziury. Ta wypełniona parą dziura jest jak czarne ciało, pochłaniając prawie całą energię padającej wiązki. Temperatura równowagi we wnęce sięga około 2500 0C. Ciepło jest przenoszone z zewnętrznej ściany wnęki wysokotemperaturowej w celu stopienia metalu otaczającego wnękę.

Mały otwór wypełniony jest parą o wysokiej temperaturze generowaną przez ciągłe odparowywanie materiału ściany pod napromieniowaniem wiązki światła. Cztery ściany małego otworu są otoczone stopionym metalem, a ciekły metal jest otoczony materiałami stałymi (a w większości konwencjonalnych procesów spawania i spawania przewodowego laserowego energia najpierw jest osadzana na powierzchni przedmiotu obrabianego, a następnie transportowana do wewnątrz przez transfer).

Przepływ cieczy poza ściankę otworu i napięcie powierzchniowe warstwy ścianki są utrzymywane w dynamicznej równowadze z ciągle wytwarzanym ciśnieniem pary we wnęce. Wiązka światła w sposób ciągły wpada do małego otworu, a materiał na zewnątrz małego otworu nieustannie przepływa. Gdy wiązka się porusza, mały otwór jest zawsze w stałym stanie przepływu.

To znaczy, że mały otwór i stopiony metal otaczający ścianę otworu poruszają się do przodu z prędkością wiodącej wiązki światła. Roztopiony metal wypełnia szczelinę pozostawioną przez mały otwór i skrapla się, tworząc spoinę.

A powyższy proces przebiega bardzo szybko, więc prędkość spawania może z łatwością osiągnąć kilka metrów na minutę.

 

 

quality,q_75

 

 

Różne rodzaje spawania laserowego

Pamiętasz spawanie przewodowe i spawanie dziurek od klucza? – Są to rodzaje spawania laserowego  , które możesz wykonać, aby wykonać potrzebne spawanie i cięcie.

◮Spawanie dziurki od klucza

Proces ten polega na nagrzaniu obrabianego przedmiotu lub metalu w taki sposób, że następuje odparowanie powierzchni styku.

W ten sposób tworzy się dziurkę od klucza, która ma stan podobny do plazmy z temperaturami przekraczającymi 10 000 kelwinów.

Spawanie dziurki od klucza można wykonać, korzystając z laserów o dużej mocy, których moc przekracza 105 W na mm2.

◮Spawanie ograniczone przewodnictwem  

Spawanie przewodowe to procedura polegająca na podgrzaniu metalu tuż powyżej jego temperatury topnienia. W przeciwieństwie do spawania dziurki od klucza, powierzchnia styku nie jest potrzebna do odparowania.

Wyniki spawania z ograniczonym przewodnictwem będą mieścić się w zakresie od średniej do umiarkowanej wytrzymałości spoiny. Kluczową zaletą tego typu spawania jest gładkość i estetyka końcowego spoiny.

 

Jak wybrać odpowiednią spawarkę laserową?

Należy wziąć pod uwagę następujące kluczowe elementy.

1. Charakterystyka optyczna: rozmiar plamki (średnica pręta laserowego, średnica i typ włókna, parametry głowicy wyjściowej), wysokość płaszczyzny ogniskowej, głębia ostrości, położenie plamki, kąt padania plamki.

2. Charakterystyka sterowania: tryb sterowania ze sprzężeniem zwrotnym, wybór przebiegu mocy. Właściwości optyczne spawarki laserowej można określić w momencie sprawdzania, użytkownik może intuicyjnie ocenić efekt spawania, gdy produkt jest po raz pierwszy próba, tutaj nie jest już powtarzana, skupienie się na charakterystyce sterowania laserem wpływa na spójność spawania laserowego.

Spawarki laserowe aktualnie dostępne na rynku pod względem charakterystyki sterowania dzielą się głównie na dwie kategorie: ujemne sprzężenie zwrotne prądu oraz ujemne sprzężenie zwrotne mocy lasera.

Ujemne sprzężenie zwrotne prądu to kontrola prądu lampy ksenonowej pompy laserowej, dzięki czemu prąd lampy ksenonowej za każdym razem utrzymuje stałą metodę sterowania. Jednak moc wyjściowa lasera nie jest liniowo proporcjonalna do prądu pompowanej lampy ksenonowej, a ponieważ pompowana lampa ksenonowa jest używana przez dłuższy czas, wydajność konwersji elektrooptycznej znacznie spada, co zmniejszy wyjściową energię lasera a tym samym wpływają na spójność wyników spawania. Płeć.

Negatywne sprzężenie zwrotne mocy lasera to metoda sterowania, która dodaje fotodetektor do wyjścia wnęki lasera w celu kontrolowania prądu pompy lampy ksenonowej poprzez porównanie wykrytej mocy lasera z pożądaną mocą lasera.

Negatywne sprzężenie zwrotne mocy lasera jest podzielone na ujemne sprzężenie zwrotne w czasie rzeczywistym i ujemne sprzężenie zwrotne nie w czasie rzeczywistym. Negatywne sprzężenie zwrotne w czasie rzeczywistym to metoda sterowania, która porównuje wykrytą moc lasera z wymaganą mocą lasera w impulsie mocy lasera w celu kontrolowania prądu pompy lampy ksenonowej. Negatywne sprzężenie zwrotne nie w czasie rzeczywistym to metoda sterowania, która porównuje przebieg mocy lasera wykryty w poprzednim impulsie z zadanym przebiegiem, a następnie określa aktualny poziom lampy ksenonowej pompowanej laserem w następnym impulsie.

Ponadto spawarki laserowe z ujemnym sprzężeniem zwrotnym mocy lasera mogą z łatwością kontrolować przebieg mocy lasera. W rzeczywistości użycie różnych kształtów fali mocy lasera dla różnych materiałów może skutkować bardziej precyzyjnymi spawami, czasami nawet wtedy, gdy spawanie konwencjonalnymi metodami nie jest możliwe. Materiały można również lepiej spawać, zmieniając kształt fali mocy lasera.

Wybierając kształt fali mocy lasera, ogólnie rzecz biorąc, im szersza szerokość impulsu, tym większe złącze spawane, a im wyższa moc szczytowa fali mocy lasera, tym głębsze złącze spawane przy tej samej mocy wyjściowej energii lasera. Nie ma jeszcze pełnego zestawu metod ustawiania kształtu fali mocy lasera. Użytkownicy mogą stopniowo badać przebieg mocy lasera odpowiedni dla ich produktów w trakcie użytkowania.

Wybór spawarki laserowej jest bardzo ważny dla wydajności przetwarzania wsadowego; dlatego użytkownicy mogą próbować używać spawarki laserowej w czasie rzeczywistym z ujemnym sprzężeniem zwrotnym, aby poprawić wskaźnik kwalifikacji produktów, gdy pozwalają na to warunki.

 

Korzyści z używania ręcznej spawarki laserowej

1. Najwyższa i najwyższa dokładność i precyzja

Prawdopodobnie główną zaletą, jaką możesz zyskać, jest dokładność spoiny. Ponieważ możesz to kontrolować ręcznie, sposób spawania zależy od twoich ruchów.

Nawet jeśli musisz spawać małe części i komponenty, spawanie laserowe nie stanowi problemu.

2. Spójność spoiny

Ponieważ ręcznie ustawiasz prędkość, moc i wzór, twoje spoiny będą spójne, nawet jeśli będziesz musiał spawać dużą liczbę części.

Dodaj do tego fakt, że możesz spawać szybciej, a spawanie laserowe jest naprawdę czymś, co musisz wziąć pod uwagę.

3.Umiejętność tworzenia i wytwarzania skomplikowanych spoin

Niektóre techniki spawania, takie jak spawanie MIG i TIG, nie są najlepsze w przypadku złożonych spoin; dzieje się tak z powodu ograniczonej liczby dostępnych elektrod.

To wtedy spawanie laserowe idzie w górę. Bez względu na to, jak skomplikowana wygląda dana spoina, spawacz laserowy może to osiągnąć.

4. Mocniejsze, trwalsze spoiny

Wreszcie, ale zdecydowanie nie mniej ważne, możesz mieć znacznie mocniejszą spoinę.

Do spawania nie jest potrzebny materiał wypełniający, który zapewnia doskonałą wytrzymałość i trwałość.

To tylko niektóre z najbardziej poszukiwanych zalet spawania laserowego.

 

Skoro już znasz zalety spawania laserowego, jakie są zalety ręcznych spawarek laserowych 

Przejdźmy do omówienia korzyści z używania ręcznej lub ręcznej spawarki laserowej.

1. Lepsza kontrola

Sterowanie pod względem trybu, prędkości, mocy, ciepła itp. w ruchu. Możesz ustawić ją na minimalną lub maksymalną wartość zgodnie z własnymi preferencjami.

2. Wszechstronność spoiny

Kolejną zaletą korzystania z ręcznego lasera jest to, że można go używać do różnych przedmiotów i materiałów.

Ponadto możesz spawać różne przedmioty i materiały!

3. Nie są wymagane elektrody

Wiemy również, że nie trzeba do tego celu używać żadnego rodzaju elektrody. Dlatego możesz spodziewać się niższych kosztów i uszkodzeń produkcji.  

4. Łatwe ustawianie ostrości

Wiązka lasera, której użyjesz do spawania lub cięcia, jest łatwa do skupienia.

Będziesz mieć optykę jako przewodnik kalibracji i nigdy nie będziesz musiał myśleć o jakości.

5. Inne korzyści obejmują:

Brak konieczności ekranowania przed próżnią lub promieniowaniem

Można skoncentrować się na małym obszarze

Możliwość pracy w ciasnych przestrzeniach

Wysokoprecyzyjne systemy do cięcia i spawania laserowego do produkcji akumulatorów litowo-jonowych

21/03/2022
by Przemysław Babicki

Wysokoprecyzyjne systemy do cięcia i spawania laserowego do produkcji akumulatorów litowo-jonowych

2022-01-05

Przed pojawieniem się technologii laserowej przemysł akumulatorów wykorzystywał do przetwarzania tradycyjne maszyny. W porównaniu z tradycyjną obróbką mechaniczną, obróbka laserowa ma wiele zalet i jest stopniowo doceniana przez producentów akumulatorów litowo-jonowych. Może być stosowany do cięcia folii metalowej, cięcia folii metalowej i cięcia folii izolacyjnej. Może być również stosowany do spawania końcówek biegunowych, osłon ogniw, gwoździ uszczelniających, połączeń elastycznych, przeciwwybuchowych, zaworów i modułów akumulatorowych.

quality,q_75

 

Bateria litowo-jonowa

Baterie litowe są preferowane przez przemysł narzędzi cyfrowych i elektrycznych 3C ze względu na ich wysoką gęstość energii, wysokie napięcie, ochronę środowiska, długą żywotność, szybkie ładowanie i inne zalety. Ich wkład w przemysł pojazdów nowej energii jest szczególnie wyjątkowy. W ostatnich latach jak deszcz pojawiły się nowe pojazdy energetyczne. W porównaniu z tradycyjnymi samochodami na paliwo, nowe pojazdy energetyczne wykorzystują baterie litowe jako źródło zasilania. Branża akumulatorów litowo-jonowych, która jest źródłem zasilania nowych pojazdów energetycznych, ma ogromny potencjał rynkowy.

 

Bateria litowo-jonowa (akumulator litowo-jonowy) Bateria litowo-jonowa, znana również jako bateria litowo-jonowa, jest rodzajem baterii wtórnej (akumulatorem), która opiera się głównie na ruchu jonów litu między elektrodami dodatnimi i ujemnymi w celu Praca. Jako nowy rodzaj czystej energii, akumulator litowo-jonowy może nie tylko dostarczać energię dla nowych pojazdów energetycznych, ale także dla różnych produktów, takich jak pociągi elektryczne, rowery elektryczne, wózki golfowe itp. Ten artykuł wprowadzi Cię w technologię laserową w mocy produkcji akumulatorów i wyjaśnij, dlaczego systemy cięcia laserowego i systemy spawania laserowego są wykorzystywane w produkcji akumulatorów litowo-jonowych.

 

Systemy cięcia laserowego

Produkcja akumulatorów litowo-jonowych jest ściśle powiązana z etapem procesu. Ogólnie rzecz biorąc, produkcja akumulatorów litowo-jonowych składa się z trzech części: produkcji biegunów, produkcji ogniw i montażu ogniw. Wśród tych trzech procesów cięcie laserowe jest jednym z kluczowych procesów. Proces obróbki akumulatorów litowo-jonowych wymaga wysokiej precyzji, sterowności i jakości maszyny do cięcia. Noże sztancujące nieuchronnie zużywają się podczas użytkowania, a następnie upuszczają kurz i wytwarzają zadziory, które mogą powodować niebezpieczne problemy, takie jak przegrzanie akumulatora, zwarcie i wybuch. Aby uniknąć niebezpieczeństwa, bardziej odpowiednie jest użycie maszyny do cięcia laserowego. W porównaniu z tradycyjną mechaniczną maszyną do cięcia, system cięcia laserowego ma zalety braku zużycia narzędzi, elastycznego kształtu cięcia, kontrolowanej jakości krawędzi, wyższej precyzji i niższych kosztów eksploatacji,

 

Bateria litowa, jako podstawowy element nowych pojazdów energetycznych, bezpośrednio determinuje osiągi całego pojazdu. Wraz ze stopniowym pojawieniem się nowego rynku pojazdów energetycznych, wycinarka laserowa będzie miała w przyszłości ogromny potencjał rynkowy.

 

System spawania laserowego

Jako główny składnik nowych pojazdów energetycznych, dobry lub zły akumulator bezpośrednio określa wydajność całego pojazdu. Sprzęt do produkcji akumulatorów litowo-jonowych zazwyczaj obejmuje trzy rodzaje sprzętu typu front-end, sprzęt typu mid-end i sprzęt typu back-end. Precyzja i stopień automatyzacji sprzętu wpłynie bezpośrednio na wydajność produkcji i spójność produktów. Jako alternatywa dla tradycyjnych metod spawania, spawarki laserowesą szeroko stosowane w urządzeniach do produkcji akumulatorów litowo-jonowych. Spawarka laserowa jest ważnym elementem linii produkcyjnej akumulatorów energetycznych. Jego zasadą jest wydajna i precyzyjna metoda spawania, wykorzystująca jako źródło ciepła wiązkę lasera o wysokiej gęstości energii. W porównaniu z tradycyjnym spawaniem, spawanie laserowe ma zalety głębokiego topienia, dużej prędkości, małych odkształceń, niskich wymagań dotyczących środowiska spawania, wysokiej gęstości mocy, bez wpływu pola magnetycznego, nie ogranicza się do materiałów przewodzących, nie wymaga próżni itp. szeroko stosowany w dziedzinie precyzyjnej produkcji wysokiej klasy, zwłaszcza w nowych pojazdach energetycznych i przemyśle akumulatorów.

quality,q_75

 

Spawanie to bardzo ważny proces produkcyjny, od produkcji ogniw litowo-jonowych po montaż akumulatorów. Przewodność, wytrzymałość, gazoszczelność, zmęczenie metalu i odporność na korozję akumulatorów litowych to typowe kryteria oceny jakości spawania akumulatorów... Wybór metody i procesu spawania ma bezpośredni wpływ na koszt, jakość, bezpieczeństwo i spójność akumulatora. Następnie przeprowadzimy Cię przez różne zastosowania systemów spawania laserowego w dziedzinie baterii litowych.

 

Spawanie baterii piaskowych

Zawór przeciwwybuchowy akumulatora to cienkościenny korpus zaworu na płycie uszczelniającej akumulatora. Gdy ciśnienie wewnętrzne akumulatora przekroczy określoną wartość, korpus zaworu przeciwwybuchowego pęka, aby zapobiec rozerwaniu akumulatora. Zawór bezpieczeństwa ma pomysłową konstrukcję, a proces jest niezwykle wymagający dla procesu spawania laserowego. Przed ciągłym spawaniem laserowym zawór przeciwwybuchowy akumulatora wykorzystywał spawanie laserowe impulsowe, przez zakładkę i osłonę złączy spawanych, aby uzyskać ciągłe spawanie uszczelniające, ale wydajność spawania jest niska, wydajność uszczelniania jest stosunkowo słaba. Słaby. Ciągłe spawanie laserowe może osiągnąć wysoką prędkość i wysoką jakość spawania, a stabilność spawania, wydajność i wydajność spawania są gwarantowane.

Spawanie komórkowe

Zakładki są zwykle podzielone na trzy materiały. Elektroda dodatnia akumulatora wykonana jest z aluminium (Al), a elektroda ujemna z materiału niklowego (Ni) lub miedzianoniklowego (Ni-Cu). W procesie produkcji akumulatorów zasilających jednym z etapów jest zespawanie ze sobą końcówek i zaczepów akumulatora. Przy produkcji akumulatorów wtórnych należy przyspawać dodatkowy aluminiowy zawór bezpieczeństwa. Spawanie musi nie tylko zapewniać niezawodne połączenie między łapą słupa a słupem, ale również wymaga gładkiego i pięknego spoiny.

 

Zgrzewanie punktowe paska elektrody akumulatorowej

Materiały stosowane na paski elektrod baterii to paski z czystego aluminium, paski niklowe, paski kompozytowe aluminiowo-niklowe i niewielka ilość pasków miedzianych. Spawanie pasków elektrod baterii odbywa się zwykle za pomocą zgrzewarki impulsowej. Wraz z pojawieniem się quasi-ciągłego lasera IPG QCW, jest on również szeroko stosowany do spawania taśmą elektrodową do akumulatorów. Jednocześnie, ze względu na dobrą jakość belki, złącza spawane mogą być bardzo małe. Ma wyjątkowe zalety w obsłudze spawania taśm aluminiowych i miedzianych o wysokim współczynniku odbicia oraz wąskich taśm elektrodowych do akumulatorów (szerokość taśmy mniejsza niż 1,5 mm).

 

Zasilanie powłoki akumulatora i spawanie uszczelnienia pokrywy

Materiały powłoki akumulatora zasilającego to stop aluminium i stal nierdzewna, z których najczęściej stosuje się stop aluminium, zwykle stop aluminium 3003, a kilka z nich używa czystego aluminium. Stal nierdzewna jest najlepszym materiałem do spawania laserowego. Zarówno lasery impulsowe, jak i ciągłe mogą uzyskiwać spoiny o dobrym wyglądzie i wydajności. Dzięki ciągłemu spawaniu laserowemu cienkowarstwowych akumulatorów litowych wydajność można zwiększyć od 5 do 10 razy, zapewniając lepszy wygląd i skuteczność uszczelniania. Dlatego istnieje tendencja do stopniowego zastępowania laserów impulsowych w tym obszarze zastosowań.

 

Moduł zasilania akumulatorowego i spawanie PACK

Połączenie szeregowo-równoległe między ogniwami energetycznymi jest zwykle wykonywane przez spawanie elementu łączącego z pojedynczym ogniwem. Materiały elektrod dodatnich i ujemnych są różne. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa materiały: miedź i aluminium. Ponieważ miedź i aluminium są spawane laserowo, tworzą kruche związki. Aby spełnić wymagania aplikacji, zwykle stosuje się zgrzewanie ultradźwiękowe, a spawanie miedzi z miedzią i aluminium z aluminium odbywa się zwykle za pomocą spawania laserowego. Również bardzo wysoka przewodność cieplna miedzi i aluminium, bardzo wysoki współczynnik odbicia lasera oraz grubość spoiny wymagają zastosowania laserów o większej mocy do uzyskania spawania. To pokazuje, że spawanie laserowe wyróżnia się spośród wielu metod spawania. Przede wszystkim spawanie laserowe charakteryzuje się wysoką gęstością energii, niskimi odkształceniami spawalniczymi i małą strefą wpływu ciepła, co może skutecznie poprawić dokładność części. Spoina jest gładka i wolna od zanieczyszczeń, jednolita i gęsta, bez dodatkowych prac szlifierskich; po drugie, spawanie laserowe może precyzyjnie kontrolować i skupiać światło. Mała kropka, wysoka precyzja pozycjonowania, łatwa automatyzacja za pomocą zrobotyzowanego ramienia, poprawa wydajności spawania, redukcja roboczogodzin i kosztów; ponadto spawanie laserowe cienkich blach lub drutu o małej średnicy nie będzie tak łatwe jak spawanie łukowe. I może być spawany z różnymi materiałami, które mogą realizować spawanie między różnymi materiałami.

 

Obecnie szybki rozwój nowego przemysłu energetycznego napędza równoczesny wzrost przemysłu akumulatorów litowo-jonowych i przemysłu produkującego akumulatory litowo-jonowe, co stanowi dobrą podstawę do zastosowania na dużą skalę maszyny do cięcia laserowego i maszyny do cięcia laserowego. spawarka i grawerka laserowa na rynek akumulatorów litowo-jonowych. Można oczekiwać, że wraz z ciągłym rozwojem nowego rynku energii, stopniową poprawą wymagań jakościowych i ciągłym doskonaleniem technologii laserowej, w przyszłości na rynku akumulatorów litowo-jonowych będzie można zastosować więcej maszyn do cięcia laserowego i spawarek laserowych, a więcej producentów maszyn laserowych może skorzystać z przemysłu akumulatorów litowo-jonowych. 

Comments

No posts found

Write a review