Ploter laserowy CO2 instr. PL.docx

28/03/2023
by Dariusz Babicki

Ploter laserowy CO2 instr. PL.docx

Zalety spawarki laserowej do biżuteri.

26/03/2023
by Dariusz Babicki

Czy znasz zalety spawarki laserowej do biżuterii?


Aktualności

Aktualności

1. Połączenia lutowane są małe.

 

Biżuteria ma coraz większe wymagania co do graweru i jej powierzchni, a tradycyjne metody obróbki przestają spełniać wymagania rynku. Pojawienie się jubilerskie spawarki  spełnia transformację metod przetwarzania w branży. Ma oczywiste zalety w spawaniu biżuterii. W przypadku biżuterii im mniejsze uszkodzenia powstałe podczas obróbki, tym większa gwarantowana wartość biżuterii. Połączenia lutowane są ważną technologią przetwarzania. Dobrej jakości spawarki laserowe do biżuterii mają zalety małych połączeń lutowanych, precyzyjnych i skrupulatnych. Gdy głębokość spawania jest wystarczająca, szczelina jest mała, prędkość jest duża, a dotknięty obszar ciepła jest mały, więc nie jest łatwo odkształcić się i spowodować niewielkie uszkodzenia. Jego częstotliwość i rozmiar plamki można  dostosować, aby uzyskać różnorodne efekty spawania.

 

2. Szybkość spawania jest duża, co oczywiście może poprawić wydajność pracy

 

Ważną rolę odgrywa wydajność obróbki biżuterii. Spawarka laserowa do biżuteri   o dobrej reputacji w branży ma dużą prędkość spawania . Po spawaniu nie trzeba tracić czasu na poprawianie i polerowanie. Spawanie laserowe nie spowoduje powstawania plam ogniowych i nie jest wymagana wtórna obróbka. Skraca czas produkcji biżuterii, jej współczynnik konwersji fotoelektrycznej jest wysoki, lampa ksenonowa może pracować stabilnie, a importowany koncentrator ceramiczny ma długi cykl życia, nie jest łatwy do korozji i może nadal pracować w wysokim środowisku temperaturowym, dzięki czemu wydajność pracy znacznie się poprawiła.

 

Zaletą spawarek laserowych do biżuterii są nie tylko jasne punkty w obróbce spawalniczej i poprawa wydajności pracy, ale także prosta i łatwa obsługa dla personelu. Ta wysokiej jakości spawarka   wykorzystuje zaawansowany system cieniowania, który znacznie zmniejsza uszkodzenia oczu podczas procesu przetwarzania. Ergonomiczna konstrukcja ułatwia pracę personelu i zmniejsza zmęczenie. 

 


 

Wybór maszyny do grawerowania

21/02/2023
by Dariusz Babicki

Wybór maszyny do grawerowania


Jaka jest różnica między maszyną grawerującą CNC  a ploterem CNC ? Jaki sprzęt kupić? 

1. Maszyna do grawerowania CNC

Maszyna do grawerowania CNC  ma część konotacji z szybkobieżną frezarką, prędkość wrzeciona może osiągnąć około 30 000 obr./min, ale moc wrzeciona jest mniejsza niż router CNC ATC. Wysoka prędkość wrzeciona jest odpowiednia do  obróbki małych narzędzi, koncentrując się na funkcji „grawerowania”, która nie nadaje się do mocnego cięcia. W przypadku metali miękkich może być przetwarzany z dużą prędkością i może być przetwarzany z drobnymi szczegółami. Dokładność przetwarzania jest wysoka. Wadą jest to, że nie nadaje się do ciężkiego cięcia ze względu na słabą sztywność. Ponieważ koncentruje się na małych częściach, objętość obrabiarki jest znacznie mniejsza niż w przypadku centrum obróbczego i frezowania z dużą prędkością.

Maszyny do grawerowania cnc są szeroko stosowane w  branży reklamowej i przemyśle drzewnym, głównie do niektórych cięć akrylowych, grawerowania MDF i grawerowania drewna

2. Router CNC 

Prędkość wrzeciona  routera CNC ATC  wynosi około 0 ~ 10000 obr./min, co służy do uzupełnienia sprzętu do obróbki przedmiotu obrabianego przy dużej ilości frezowania. Struktura obrabiarki ATC CNC Router określa, że elastyczność nie jest dobra i jest bezsilna w przypadku małych części i szybkiego posuwu.

Routery CNC ATC są szeroko stosowane w przemyśle meblarskim, przemyśle reklamowym i przemyśle form. Obróbka pomocnicza, taka jak cięcie płaszczyznowe, frezowanie, oklejanie krawędzi, wiercenie i grawerowanie mebli płytowych oraz grawerowanie form metalowych i niemetalowych.

Dlatego, chcąc wybrać odpowiednią maszynę, należy wziąć pod uwagę cel grawerowania i cięcia materiałów, a także wybór niektórych akcesoriów.

Główne czynniki wpływające na jakość grawerowania grawerki CNC

21/02/2023
by Dariusz Babicki

Główne czynniki wpływające na jakość grawerowania grawerki CNC


W ostatnich latach maszyny do grawerowania CNC zostały szybko opracowane i zastosowane w przemyśle obróbki szafek. Ma zalety dużej szybkości, dobrej jakości i prostej obsługi.

Podczas użytkowania grawerki CNC, jeśli nie jest ona obsługiwana prawidłowo, znacznie wpłynie to na jakość cięcia i precyzję frezarki do drewna CNC. Dlatego konieczna jest analiza czynników wpływających na jakość grawerowania w celu uzyskania lepszych efektów. W tym artykule wymieniono główne czynniki wpływające na jakość grawerowania na grawerkach CNC i mam nadzieję, że będzie on pomocne dla wszystkich.

Główne czynniki wpływające na grawerowanie


Grawerowanie drewna CNC

Obejmuje to głównie czynniki środowiskowe i czynniki narzędzi przetwarzania.

Czynnik środowiskowy:

Czynniki środowiskowe wpływające na grawerowanie obejmują zasilanie, wibracje, temperaturę i wilgotność otoczenia, kurz, wyładowania atmosferyczne itp. w otaczającym środowisku. Wpływ zasilania na przetwarzanie jest stosunkowo bezpośredni, objawiający się głównie zaburzeniem układu sterowania. Działanie przeciążenia dowolnej części nieuchronnie doprowadzi do niestabilności całego systemu, a powszechnym zjawiskiem jest odchylenie przetwarzania. Wpływ wibracji znajduje odzwierciedlenie w częstych krótkich nożach i chropowatych powierzchniach. Temperatura i wilgotność otoczenia wpływają głównie na działanie układu sterowania i działanie silnika napędowego. Pył wpływa głównie na rozpraszanie ciepła elementów elektronicznych i czułość elementów światłoczułych. 

Narzędzie do grawerowania

Czynniki narzędzia do przetwarzania:

Czynniki narzędzia, które wpływają na obróbkę grawerowania, obejmują materiał narzędzia, parametry geometryczne i technologię szlifowania. Materiałem narzędziowym używanym do grawerowania jest węglik spiekany, który jest stopem proszku, a głównym wskaźnikiem wydajności określającym wydajność materiału jest średnia średnica proszku. Im mniejsza średnica, tym noże są bardziej odporne na zużycie i trwalsze. Ostrość narzędzia wpływa głównie na siłę skrawania. Im ostrzejsze narzędzie, tym mniejsza siła skrawania, tym gładsza obróbka i wyższa jakość powierzchni, ale mniejsza trwałość narzędzia. Dlatego podczas obróbki różnych materiałów należy wybrać inną ostrość. Podczas obróbki miękkich i lepkich materiałów narzędzie musi być ostrzejsze. Podczas obróbki materiałów o dużej twardości, ostrość należy zmniejszyć, aby poprawić trwałość narzędzia. Ale nie powinien być zbyt tępy, w przeciwnym razie siła cięcia będzie zbyt duża, co wpłynie na obróbkę.

Powyższe są głównymi czynnikami wpływającymi na jakość grawerowania maszyn do grawerowania CNC. 

Kalkulator - wyceń cięcie laserem

04/09/2022
by Dariusz Babicki

kalkulator - wyceń cięcie metali i blach https://machinemarket.pl/kalku...

Usługi
Cięcie fiber  laserem 
-stal 
-stal nierdzewna
 - aluminium
-znakowanie detali metalowych
Wycinanie laserowe sklejka , mdf 
Sprzedaż i serwis 
Wycinarki fiber laser 
Ploter laserowy CO2
Znakowarka fiber laser 
-spawarka laserowa
Maszyny cnc
Wypożyczalnia 
Znakowarka fiber laser

JAK OBSŁUGIWAĆ GŁOWICĘ LASEROWĄ MASZYNY DO CZYSZCZENIA LASEROWEGO.

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Jak obsługiwać głowicę laserową maszyny do czyszczenia laserowego. (Au3tech)

Czyszczenie laserowe to nowa metoda czyszczenia, a ręczne czyszczenie laserowe jest coraz powszechniej stosowane. Ręczna laserowa głowica czyszcząca ma piękny wygląd, jest mała i lekka!

Wygodny, szeroki zakres zastosowania, prosta obsługa, znacznie poprawiająca skuteczność i jakość czyszczenia. Ręczne czyszczenie laserowe rozwiązuje problem istniejących narożników

Jest łatwy do czyszczenia, rdzę trzeba wypolerować, a polerowanie nie jest piękne. Jest to pierwszy wybór do większości czyszczenia metali.

 

Tak więc coraz więcej klientów kupuje maszynę do czyszczenia laserowego, a tutaj pokazano, jak głowica czyszcząca laser działa dla Ciebie po zainstalowaniu maszyn.

Kroki operacyjne

 1. Podłącz obwód między laserem, kontrolerem i sterownikiem galwanometru, podłącz przewód zasilający i zapoznaj się z instrukcją obsługi dotyczącą metody okablowania.

Elektroniczna część sterująca>.

 1. Po otrzymaniu laserowej głowicy czyszczącej najpierw podłącz złącze światłowodu, a następnie podłącz rurę powietrzną, rurę wodną i obwód przełącznika.

(Szczegółowa metoda instalacji każdego złącza jest podana później)

 1. Włącz zasilanie kontrolera, poczekaj, aż ekran kontrolera laserowego uruchomi się, a następnie włącz przełącznik laserowy i przełącznik chłodnicy wody.
 2. Ustaw odpowiednie wartości na ekranie sterownika (patrz <Instrukcja obsługi sekcja Elektroniczne sterowanie>, aby ustawić różne parametry).
 3. Załóż gogle, trzymaj głowicę czyszczącą w dłoni i obróć głowicę czyszczącą w kierunku metalowej rdzy i obserwuj, czy głowica czyszcząca świeci na czerwono. tak jak

Jeśli nie pojawia się czerwone światło, sprawdź, czy laser emituje światło normalnie.

*Uwaga: po prostu obserwuj czerwone światło z boku głowicy czyszczącej i surowo zabrania się patrzenia bezpośrednio na promienie laserowe.

 1. Umieść dobrze obrabiany przedmiot, wyreguluj kąt głowicy czyszczącej tak, aby czerwone światło świeciło na rdzę, którą należy wyczyścić, i obserwuj skupienie czerwonego wskaźnika światła i wiązki laserowej.

Czerwone światło kontrolki jest wskazane na poziomej linii, a następnie naciśnij i przytrzymaj przełącznik na głowicy czyszczącej przez 2 sekundy (można ustawić), aż wskaźnik świetlny się zaświeci,

Zwolnij przełącznik i naciśnij go ponownie, aby wyemitować światło do czyszczenia. 

*Uwaga: Jeśli w ogóle nie widzisz czerwonego wskaźnika lasera, nie używaj lasera.

SPAWARKA LASEROWA TRZY W JEDNYM

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Spawarka laserowa trzy w jednym

 

Spawanie laserowe to nowy rodzaj metody spawania, a ręczne spawanie laserowe jest coraz powszechniej stosowane. Ręczna głowica do spawania laserowego ma ergonomiczny wygląd, jest mała i lekka!

Wygodny, szeroki zakres zastosowania, prosta obsługa, cienka i piękna spoina, znacznie poprawiająca wydajność i jakość spawania. Ręczne rozwiązanie do spawania laserowego

Rozwiązuje problemy spawalnicze, takie jak słabe spawanie istniejących naroży, niewystarczające spawanie, obróbka końcowa spawów, nieestetyczne spawy itp. Preferowana metoda spawania

W ostatnim czasie zgrzewarka laserowa, cięcie i czyszczenie przyciągnęła uwagę klientów i cieszy się dużym zainteresowaniem!

 Jakie są zalety ręcznego sprzętu do spawania laserowego, czyszczenia i cięcia?

 1. Łatwo się nauczyć i rozpocząć spawanie na zasadzie zerowej. Zostań mistrzem w 3 dni, co może znacznie obniżyć koszty pracy.
 2. Spawanie jest precyzyjne i piękne bez żużla spawalniczego, szew spawalniczy jest płaski i gładki, przedmiot obrabiany nie jest łatwy do odkształcenia i nie jest łatwo pozostawić blizny spawalnicze.
 3. Można spawać stal węglową, stal nierdzewną i stop aluminium.
 4. Prędkość spawania jest 2-8 razy wyższa niż w przypadku tradycyjnego spawania.
 5. Spawanie laserowe i cięcie w jednym urządzeniu, jedna maszyna ma wiele funkcji, co jest wygodne w przypadku alternatywnych operacji przetwarzania i poprawia wydajność przetwarzania i jakość przetwarzania.
 6. Maszyna do czyszczenia laserowego jest wygodna i elastyczna w użyciu i może usunąć warstwę rdzy, warstwę tlenku, warstwę farby, warstwę powłoki, tłuszcz i brud z powierzchni różnych przedmiotów.
 7. Mobilny i przenośny, łatwy w obsłudze, stabilna wydajność, wysoka wydajność i oszczędność energii.

Inteligentna wielofunkcyjna maszyna laserowa, która może ciąć i spawać, może z łatwością ukończyć cięcie i spawanie blachy ocynkowanej, blachy ze stali węglowej i blachy ze stali nierdzewnej o maksymalnej grubości obróbki 4 mm. Może również z łatwością obsługiwać spawanie stopów aluminium w trudnych procesach, spełniając wymagania dotyczące cięcia i spawania konwencjonalnych blach cienkich.

O DZIAŁANIU MASZYNY DO ZNAKOWANIA LASEROWEGO UV!

03/09/2022
by Dariusz Babicki

O działaniu maszyny do znakowania laserowego UV

 

A co z maszyną do znakowania laserowego UV?

Maszyna do znakowania laserowego U V należy do serii produktów maszyny do znakowania laserowego, ale jest opracowywana za pomocą lasera ultrafioletowego 355 nm. W porównaniu z laserem na podczerwień, maszyna wykorzystuje technologię podwojenia częstotliwości wnęki trzeciego rzędu. W dużym stopniu zmniejsza się odkształcenie mechaniczne materiału, a wpływ termiczny obróbki jest niewielki, ponieważ wykorzystywany jest głównie do ultraprecyzyjnego znakowania i grawerowania, szczególnie nadaje się do znakowania żywności, opakowań farmaceutycznych, wiercenia mikrootworów, szybki podział materiałów szklanych i szybkie przetwarzanie płytek krzemowych w celu wycinania złożonych wzorów i innych zastosowań. 

Jak działa znakowarka UV?

Maszyna do znakowania laserowego U V to seria maszyn do znakowania laserowego, więc zasada jest podobna do maszyny do znakowania laserowego i wykorzystują wiązki laserowe do wykonywania trwałych znaków na powierzchni różnych substancji. Efektem znakowania jest bezpośrednie przerwanie łańcucha molekularnego materiału za pomocą lasera o krótkiej długości fali (innego niż odparowanie materiału powierzchniowego wytwarzanego przez laser długofalowy w celu odsłonięcia głębokiego materiału) w celu ujawnienia wzoru i tekstu, który ma być wyryte.

Zastosowanie maszyny do znakowania UV w życiu

Maszyna do znakowania laserowego UV opiera się głównie na unikalnej wiązce laserowej o niskiej mocy, która jest szczególnie odpowiednia dla zaawansowanego rynku ultraprecyzyjnego przetwarzania. Powierzchnia butelek do pakowania kosmetyków, leków, żywności i innych materiałów polimerowych jest znakowana z drobnym efektem oraz wyraźnym i trwałym oznakowaniem. Lepsze niż kodowanie atramentem i brak zanieczyszczeń; elastyczne znakowanie i kostkowanie na płytkach drukowanych; obróbka płytek krzemowych z mikrootworami i ślepymi otworami; Dwuwymiarowe znakowanie kodów LCD ze szkła ciekłokrystalicznego, wiercenie powierzchni szklanych, znakowanie powierzchni metalowych, plastikowe przyciski, elementy elektroniczne, prezenty, sprzęt komunikacyjny, materiały budowlane itp.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE OKULARY OCHRONNE DO LASERA

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Jak wybrać odpowiednie okulary ochronne do lasera

Okulary ochronne do lasera są niezbędnym wyposażeniem ochronnym podczas eksperymentów laserowych i użytkowania sprzętu przemysłowego. Wybór okularów ochronnych do lasera jest rozważany głównie z następujących aspektów. Długość fali, specyfikacja, gęstość lasera, przepuszczalność światła itp.

 1. Długość fali

  Najpierw określ długość fali lasera do ochrony. Typowe długości fal lasera to: 1064nm, 10600nm, 355nm, 808nm itd. Okulary ochronne do lasera generalnie zapewniają ochronę w pewnym paśmie długości fali, a różne kombinacje długości fal powinny być wyposażone w różne okulary ochronne do lasera.

 1. Specyfikacja

Okulary ochronne do lasera dzielą się na dwie kategorie: importowane i krajowe. Zgodnie z certyfikacją można go podzielić na produkty z certyfikatem CE i produkty bez certyfikatu CE. Zalecamy stosowanie produktów z certyfikatem CE.

 1. gęstość lasera

W zależności od poziomu ochrony można go podzielić na poziom OD1+ do OD7+. Do większości zastosowań zaleca się wybór produktów o najwyższym stopniu ochrony OD7+

 1. przepuszczalność światła

 Zgodnie z miejscem pracy okulary ochronne do lasera mają wymagania dotyczące przepuszczalności światła. Ponieważ okulary ochronne do lasera mają dobry efekt ochronny na laser, ale także blokują część światła widzialnego. Większość użytkowników chce uzyskać wysoką przepuszczalność światła widzialnego, taką jak VLT>50%, co jest wygodne do bezpośredniej obserwacji eksperymentów laserowych lub obróbki laserowej bez konieczności stosowania dodatkowych pomocniczych źródeł światła.

 Poniżej znajdują się zalecane okulary ochronne do różnych procesów laserowych:

Znakowanie laserowe, cięcie, spawanie: 1064nm, OD4+, VLT 28%, CE.

Laser CO2: 10600nm, OD4+, VLT 20%, CE.

Laser UV, laser UV: 190-490nm, OD4+, VLT 50%, CE

JAK WYBRAĆ MASZYNĘ DO CZYSZCZENIA LASEROWEGO?

03/09/2022
by Dariusz Babicki

Jak wybrać maszynę do czyszczenia laserowego?

 
    Tradycyjny przemysł czyszczenia laserowego ma różnorodne metody czyszczenia, głównie przy użyciu środków chemicznych i mechanicznych metod czyszczenia. Przy rosnącej świadomości ludzi w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, problemem, który musimy rozważyć, jest znalezienie metody czyszczenia, która jest czystsza i nie uszkadza podłoża. Czyszczenie laserowe ma cechy bezdotykowego, bez efektu termicznego i nadaje się do czyszczenia przedmiotów z różnych materiałów i jest uważane za najbardziej niezawodne i skuteczne rozwiązanie.
    Sprzęt do czyszczenia laserowego to nowa generacja zaawansowanych technologicznie produktów do czyszczenia powierzchni. Łatwy w instalacji, obsłudze i automatyzacji. Czyszczenie laserowe ma szeroki zakres i może usunąć żywicę, olej, plamę, brud, rdzę, warstwę, powłokę i farbę z powierzchni przedmiotów.
Czyszczenie laserowe dzieli się na ciągłe czyszczenie laserowe i czyszczenie laserowe pulsacyjne.
    Ciągłe czyszczenie laserowe ma zalety dużej mocy i dużej szybkości czyszczenia, ale w pewnym stopniu uszkodzi podłoże. Nadaje się do czyszczenia olejów, rdzy, zabrudzeń lakierniczych itp. z powierzchni surowców.
    Pulsacyjne czyszczenie laserowe ma tę zaletę, że nie uszkadza powierzchni podłoża i kontroluje energię świetlną. Nadaje się do czyszczenia form i precyzyjnych elementów elektronicznych

Comments

No posts found

Write a review